Suruç ve Akçakale’ye Su Bırakılmadı

Suruç ve Akçakale'ye Su Bırakılmadı

Çiftçi Ömer Demir haber merkezimize yaptığı açılamada, Harran’a suyu bugün bir Urfa milletvekili girişimiyle bıraktılar. Ama Suruç ve Akçakale ye suyu bırakmıyorlar.Dedi

27 Mart 2018 - 14:27 - Güncelleme: 27 Mart 2018 - 18:02

Türkiye’nin en önemli projelerinden olan GAP kapsamında inşa edilen ve 2012 yılında dönemin Başbakanı ve şimdiki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleşen ve Dünyanın 5. büyük sulama tüneli olan Suruç sol sahil projesi yaşanan aksaklıklar nedeniyle su bırakılmadı.

Gecen yıl büyük ölçüde pamukları kuruyan çiftçilerin bu senede arpa ve buğdayları kuruma aşamasına geldi. Bugün Harran Ovasına suyu bırakan DSİ Akçakale ve Suruç’a suyu bırakmadı. Çiftçi Ömer Demir haber merkezimize yaptığı açılamada, Harran’a suyu bugün bir Urfa milletvekili girişimiyle bıraktılar. Ama Suruç ve Akçakale ye suyu bırakmıyorlar. Biz gecen yıl yine su bırakmadıkları için pamuklarımız kurumuştu. Bu senede yine yağış yok mevsim kurak geçmesi nedeniyle arpa ve buğdaylar kuruma noktasına geldi. Yetkililerin bize söyledikleri suyu bırakmıyoruz. Bizim çok büyük borcumuz varmış DSİ’ye böyle bir rezalet olur mu, Borcunu ödeyen çiftçilere yazık değil mi?

Gecen sene Suruç Ovası Pompaj Sulaması Projesinin tamamlanmasına rağmen Suruç sol sahil 19-15 nolu sulama hatlarının arızalı olmasından dolayı Çakırlar, Şehit Nusret ve Yediyol kırsal mahallelerinde suyun verilmemesinden dolayı mağdur olmuştuk bu 19 - 15 hattın üzerinde bulunan tüm tarlalar kurumuştu. Şimdi ise tüm Suruç ve Akçakale’nin ekinlerini su vermeyerek kurutma çabası içindeler, diye konuştu.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarihi Ankara mitinginde önemli açıklamalar
Tarihi Ankara mitinginde önemli açıklamalar
Oyuncakları gören küçük Mirza'nın mutluluğu izleyenleri duygulandırdı
Oyuncakları gören küçük Mirza'nın mutluluğu izleyenleri...