Suruçlu Şehit İmamlar İçin Mevlid-İ Şerif Okundu

Suruçlu Şehit İmamlar İçin Mevlid-İ Şerif Okundu

28.09.1993 tarihinde Şanlıurfa Suruç’ta şehit edilen bölgede sevilen cami imamları Şehit Şükrü Yavuz ve Şehit Muhittin Demir şahadetlerin sene-i devriyelerinde Mevlid-i Şerif okundu

28 Eylül 2018 - 16:38 - Güncelleme: 29 Eylül 2018 - 23:03

28.09.1993 tarihinde Şanlıurfa Suruç’ta yatsı namazı çıkışında PKK terör örgütü tarafından şehit edilen Şanlıurfa’da ve bölgede sevilen camii imamları Şehit Şükrü Yavuz ve Şehit Muhittin Demir şahadetlerin sene-i devriyelerinde Mevlid-i Şerif okundu.

Şehit Şükrü Yavuz ve Muhittin Demir’in şehadetinin sene-i devriyelerinde Şanlıurfa Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği öncülüğünde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetleri İl Müdürlüğü ve İl Müftülüğün katkılarıyla Şanlıurfa merkez Ulu Camii’de düzenlenen Mevlid-i Şerif programında şehitlerimizin ruhuna Mevlid-i Şerif ve Kuran-ı Kerim okundu. Dualarla yad edildi.

Mevlid-i Şerif programına vali yardımcısı aynı zamanda Halliye Kaymakamı olan ALİ Yılmaz’ın yanı sıra, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetleri İl Müdürü Hasan Bilici, Şanlıurfa Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Mehmet Yavuz,  Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ekrem Ayaz, İl Müftü Yardımcısı Mustafa Erdem, SGK il müdür yardımcıları Muharip Gaziler Dernek Başkanı Hasan Aslan, kurum çalışanları siyasi parti temsilcileri sivil toplum kuruluşları temsilcileri şehitlerimizin aileleri ve yakınları, gazilerimiz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mevlid-i Şerif programına katılan Şanlıurfa Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Mehmet Yavuz konuşma yaptı Yavuz konuşmasında, ‘’Ebediyete intikal etmiş şehitlerimiz bu vatanın tapusudur, bu vatan onlara minnettardır dedi. Yavuz tarihimiz boyunca Osmanlıdan, günümüze kadar vatanına ihanet etmiş olanlara Milletimiz gereken cevabı her zaman vermiştir, vermeye de devam edecektir diyerek şöyle son verdi, Bakara süresinde söylendiği gibi, ‘Allah yolunda ölenlere, ölüler demeyin bilakis onlar dirilerdir, fakat siz hissedemezsiniz dedildiği gibi onlar diridirler’ dedi.

2018/09/2018-09-28-16-40-18.jpg
2018/09/2018-09-28-16-40-20.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu