Susurluk Şeker Fabrikası Tekrar Faaliyete Geçti

Susurluk Şeker Fabrikası Tekrar Faaliyete Geçti

Bursa Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’yı ziyaret etti.

20 Kasım 2017 - 19:47

Bursa Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’yı ziyaret etti. Karacabey Belediye Bakanı Ali Özkan ve AK Parti İlçe Başkanı Murat Erol tarafından, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’ya teşekkür ziyareti gerçekleştirildi. Özkan ve Erol, başta Susurluk Şeker Fabrikası’nın tekrar faaliyete geçirilmesi olmak üzere, yürürlüğe konulan bütün projeler için Karacabeyli çiftçiler adına Bakan Fakıbaba’ya minnettarlıklarını iletti. Ziyarette şeker pancarından elde edilen küspenin hayvancılığa sunduğu katkı ile yem bitkilerine verilecek destek ve teşviklerin, hayvan yemi açığının kapatılmasına yönelik önemine de vurgu yapıldı.

Toplantıda, mısır şurubundan elde edilen ve NBŞ olarak adlandırılan nişasta bazlı şekerin, insan sağılığına olan olumsuz etkileri nedeniyle, bu yıl ilk kez bu alanda artırıma gidilmemesinin de son derece sevindirici olduğuna vurgu yapan Ali Özkan ve Murat Erol, NBŞ konusundaki hassasiyet kampanyalarına bölge çiftçilerinin de her türlü desteği vermeye hazır olduğunu kaydetti.

Karacabey ve Güney Marmara çiftçisinin ülke tarımına her zaman öncülük görevini üstlendiğini dile getiren Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba da Karacabey’e Türkiye’nin ilk Tarım AVM kurulmasından memnuniyet duyduğunu ifade ederek, projenin Karacabey’e her yönüyle değer katacağını sözlerine ekledi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yatırımcı Bilgi Merkezi – YABİMER
    10 ay önce
    Yatırım demek istihdam demek. ..Yatırım demek istihdam demek. İstihdam ise ancak yeni yatırımlarla desteklenirse kalıcı olur. Şanlıurfa gibi güzel bir memlekete yatırım yapmak istihdama katkı sağlamak istiyorsanız aşağıdaki linki inceleyin derim. Tüm kurumlardan sahibinden ayrıca hazineden uygun yatırım fırsatlarını göreceksiniz çok fazla ödemeden yatırımlarınıza başlangıç yapabilirsiniz. Ayrıca yabancı yatırımcılar içinde haritadan bulma özelliği çok etkin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Harran'da Okula Gitmeyen Öğrenci Kalmayacak
Harran'da Okula Gitmeyen Öğrenci Kalmayacak
Boşaltılan Hastane Binası Bağımlıların Meskeni Oldu
Boşaltılan Hastane Binası Bağımlıların Meskeni Oldu