Süt Bankaların Keyfi Uygulamalarını Eleştirdi

Süt Bankaların Keyfi Uygulamalarını Eleştirdi

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkan Yardımcısı Kemal Süt Bankaların Keyfi Uygulamaları ile kredi limitlerini düşürülmesi ile ilgili açıklama yaptı.

21 Ekim 2018 - 17:38 - Güncelleme: 22 Ekim 2018 - 16:38

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkan Yardımcısı Kemal Süt son dönemde işadamlarının yaşadığı en büyük sıkıntının bankaların kredi limitlerini düşürmesi olduğunu söyledi.

Meclis Başkan Yardımcısı Kemal Süt, bankaların, Şanlıurfalı işadamlarına yaklaşımlarını ve tutumlarını eleştirerek “İlimizde banka yetkilileri, keyfi uygulamalarla kredi limitlerini düşürerek işadamlarına çok büyük sıkıntı yaşatmaktadır” dedi.

Kemal Süt değerlendirmesinde şunları kaydetti: “Ülkemizin ekonomik olarak zor bir süreçten geçtiği bu günlerde, hükümetimiz gerek enflasyonla mücadele programı, gerek yeni ekonomi programı ve gerekse diğer eylem planlarıyla vatandaşın bu süreci en az kayıpla atlatmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalar, takdirle karşılanırken, banka yetkilileri, sanki bu ülkenin bir ferdi değilmiş gibi yatırımcı, sanayici ve tüccara zorluk üstüne zorluk, sıkıntı üstüne sıkıntı yaşatmaya devam ediyor.

Son günlerde yine keyfi uygulamalarla işadamlarına yönelik birçok problem çıkaran banka yetkilileri, kredi limitlerini de düşürmeye başladı. Malum ekonomik sebeplerden ötürü bankalara kredi taksitlerini ödeme güçlüğü yaşayan işadamlarından kalan kredi taksitlerini tamamı isteniyor ayrıca da kredi limitleri düşürülüyor. Sorunlarını çözemez hale gelen yatırımcıların önemli bir kısmı küçülmeye gitti, bazıları da iflas etti. Bu duruma tek sebep ise banka yetkililerinin keyfi uygulamalarıdır. İlimizde yatırımları olan işadamlarının şu an yaşadığı en büyük sıkıntı budur. Bu konuda devlet büyüklerimizden bir çözüm bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MHP Siverek Başkanından Fatih Bucak Açıklaması
MHP Siverek Başkanından Fatih Bucak Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir İndirime Gitti
Şanlıurfa Büyükşehir İndirime Gitti