ŞUTSO 2018 Eylül Ayı Birleşik Meclis Toplantısı Yapıldı

ŞUTSO 2018 Eylül Ayı Birleşik Meclis Toplantısı Yapıldı

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Ağustos - Eylül Ayı Birleşik Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

13 Eylül 2018 - 10:25

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Ağustos - Eylül Ayı Birleşik Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen Meclis Toplantısı’na Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi (ŞUOSB)  Müdürü Yunus Emre Aksu ve Yönetim İnovasyon Danışmanı Müjgan Çetin de katıldı. Yunus Emre Aksu, Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi'nin mevcut durumu, iş potansiyeli istihdam ve yatırım alanları ile ilgili detaylı bir sunum gerçekleştirdi. Danışman Müjgan Çetin ise Odamızın 2018 -2022 yılları arasında ugulayacağı stratejik planı ile ilgili yol haritasının belirlendiği bir sunum gerçekleştirdi. Daha sonra, Meclis Üyesi Kureyşi Çelik de Gıda İhtisas OSB ile ilgili bir bilgilendirmede bulundu. Bilgilendirme sunumunun ardından olağan meclis toplantısına geçildi.

Ağustos - Eylül Ayı Birleşik Meclis Toplantısı, Temmuz 2018 ayı Meclis kararı, Temmuz 2018 ayı mizanının görüşülmesi, Ağustos 2018 ay mizanının görüşülmesi,  Şanlıurfa Viranşehir Organize Sanayi Bölgesi katılım payı, Odamız tarafindan oluşturulacak İhtisas Komisyonlarına görevlendirme, 23 - 26 Ekim 20l8 tarihleri arasında Antalya'da düzenlenecek olan YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı ziyareti, 2018 Temmuz - Ağustos ayları faaliyetleri gündemiyle Meclis Başkanı Ahmet Altun başkanlığında, ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantı, Meclis Başkanı Ahmet Altun’un açılış konuşmasıyla başladı.

Meclis Başkanı Ahmet Altun konuşmasında şunları kaydetti: "Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyeleri, çoğunluğumuz sağlanmıştır. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 2018 Eylül Ayı olağan Meclis Toplantısı’na hepiniz hoş geldiniz.  Hepinizi şahsım ve meclis divanı adına saygıyla selamlıyor, Eylül ayı meclis toplantımızı açıyorum. Öncelikle Kurban Bayramınızı, Malazgirt Zaferi'nin 947. Yılını, 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 96. Yıl dönümünü bir kez daha kutluyor, vatan uğruna can veren tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Ülkemiz, gerek demokrasi gerekse ekonomi gibi önemli olgularda zorlu sınavlardan geçiyor. İçinde bulunduğumuz bu günlerde birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Türk Milleti; tarih boyunca özgürlük, vatan ve bayrak sevgisi değerlerini her şeyin üstünde tutarak bu günlere gelmiştir. Son dönemde piyasalarda yaşanan olumsuzluklar ile kurdaki dalgalanma, ekonomik olarak çok ciddi kaygılar taşımamıza sebep oluyor. Ancak hükümetimizin aldığı tedbirleri olumlu buluyor ve destekliyoruz. Özellikle Hazine ve Maliye Bakanlığı koordinasyonunda, Bankalar Birliği’nin almış olduğu tedbirler, reel sektörün önemli beklentilerini karşılanmış oldu. Yakın zamanda gerçekleştirilecek olan yapısal reformlarla daha istikrarlı bir şekilde yerli üretime, katma değer yaratmaya ve büyümeye yönelik çalışmaların gerçekleşeceğine inanıyoruz. Bu zor dönemden minimum zararla çıkmamız için çaba sarf eden hükümetimizin her daim yanındayız.

Gerçekleşen bu zor tablo karşısında biz iş dünyası temsilcilerine düşen görev, sükûnet ve sabırla ekonomik istikrarın korunmasına katkıda bulunmak, itidalli davranmak, Türk Lirasına olan güvenimizi kaybetmemek, Stokçuluğa ve fırsatçılığa mahal vermemek ve Hükümetimizin uyguladığı ekonomik politikalara destek olmaktır. Bu ülke hepimizin, ülke menfaatlerini kendi menfaatlerimizin üzerinde tutarak hareket etmeliyiz. Ülkemizin bağımsızlığına kastedenlere karşı en büyük gücümüz, en büyük sermayemiz, birlik ve beraberliğimizdir. En büyük gayemiz kendine yeten, en büyük 10 ekonomi arasında olan ve zorluklar karşısında dimdik durabilen bir Türkiye’ye ulaşmaktır. Çabalarımız bu yönlü güçlü ve müreffeh bir Türkiye'nin tesisine yöneliktir. Bunun en önemli adımı da birlik ve beraberlik çalışmaktır. Biz, ülkemizin önüne koyduğu hedeflere ümitle bakıyor, bu doğrultuda hükümetimize güveniyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde ortak akılda buluşursak, aşamayacağımız hiç bir güçlük yoktur.

Gündeme geçmeden önce önemli bir hususu da sizlere hatırlatmak istiyorum. Söz Sizde Programı ile tüm sektör temsilcilerimizle birer toplantı gerçekleştireceğiz. Bünyemizde bulunan 29 sektör ile planlayacağımız periyotlarda istişarelerde bulunacağız. Söz Sizde Programı bizden başlasın bizim problemlerimizin çözümünde aciliyetimiz var, diyen sektör temsilcilerimiz bize bildirsin programları ona göre şekillendirelim. Ayrıca, yeni eğitim-öğretim dönemi önümüzdeki pazartesi günü başlayacak. Bu vesileyle çocuklarımıza, gençlerimize ve tüm eğitim camiasına başarılar diliyorum.

Ahmet Altun’un açılış konuşmasının ardından, gündem maddeleri görüşüldü ve oylandı. Oylamaların akabinde Genel Sekreter Vekili Nihal Dörtkardeş, 2018 Temmuz - Ağustos ayları faaliyetlerinin sunumunu gerçekleştirdi.

Bu haber 398 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Demirci ve Yıldız Ailesinin Acı Günü
Demirci ve Yıldız Ailesinin Acı Günü
Vali Erin Silahlı Mücadeleyi Devlet Yapar
Vali Erin Silahlı Mücadeleyi Devlet Yapar