ŞUTSO İklim Değişikliği İle Mücadeleye Dikkat Çekti

ŞUTSO İklim Değişikliği İle Mücadeleye Dikkat Çekti

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Avrupa Birliği (AB) Bilgi Merkezi, 16-27 Ekim tarihleri arasında kutlanan AB İklim Eylem Haftası’nda, iklim değişikliğine dikkat çekti

23 Ekim 2017 - 22:41

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Avrupa Birliği (AB) Bilgi Merkezi, 16-27 Ekim tarihleri arasında kutlanan AB İklim Eylem Haftası’nda, iklim değişikliği ile mücadeleye dikkat çekmek, iklim değişikliği ile çevre korunması konusunda farkındalık oluşturmak üzere bireysel eylemin önemini vurgulamak ve yerel düzeyde diyalog platformlarını arttırmak amacıyla Halfeti'de ağaç dikme etkinliği düzenledi.

ŞUTSO AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Erol Yüncü tarafından organize edilen, AB Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkanı Müsteşar François Begeot’un da katılımıyla Halfeti'de düzenlenen ağaç dikme etkinliğinde,40 ilköğretim öğrencisiyle, 10 çeşit 50 adet ağaç dikimi gerçekleştirildi. Katılımcılar ve öğrencilere iklim değişikliği ile mücadele içerikli kitap ve broşürler, hikâye kitapları, rüzgar gülleri dağıtıldı.

Programda Müsteşar François Begeot, iklim değişikliği ile mücadele için daha fazla bireysel çaba göstermemiz gerektiği ve iklim değişikliğinin ciddi bir tehlike olduğu üzerinde durdu. AB İklim Değişikliği Politikasının Türkiye' ye Tanıtılması için Sivil Diyalog Projesi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Şafak Tercan Hengirmen ise AB fonuyla, güneş enerjisinden yararlanılarak hareket eden tekne hakkında bilgilendirmede bulundu. Proje çıktısı olan tekne ile tur sonrası program son buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ertekin Ailesinin Acı Günü
Ertekin Ailesinin Acı Günü
Tenis Oyun Dünyası Açılışa Gün Sayıyor
Tenis Oyun Dünyası Açılışa Gün Sayıyor