Takoran’da Yöresel Ürünler Pazarı Kuruldu

Takoran'da Yöresel Ürünler Pazarı Kuruldu

Şanlıurfa Siverek’te Takoran festivali coşkuyla devam ederken etkinlikler kapsamında yöresel ürünler pazarı kuruldu.

29 Eylül 2018 - 23:49 - Güncelleme: 30 Eylül 2018 - 00:03

Şanlıurfa Siverek’te Takoran festivali coşkuyla devam ederken etkinlikler kapsamında yöresel ürünler pazarı kuruldu.Şanlıurfa Siverek Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliğiyle kurulan yöresel ürünler pazarında, elbiselerin yanı sıra geçmişte kullanılan et ve bulgur dövme tokmağı, bakır kazanlar, tahta kaşıklar, el işlemeleri ile yöreye özgü çok sayıda eşya yer aldı.

Stantları ziyaret eden Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, yöresel ürünler, bir kentin hafızası olduğunu dile getirdi. Pazarda yer alan ürünlerin eski tarihlerde her evde kullanıldığına işaret eden Başkan Yılmaz, "Yöresel ürünler pazarının kurulması tarihimizi unutmamamız açısından önemli bir yere sahiptir. Burada yer alan ürünlerin tamamı tarihi bir hafızadır ve korunması gerekmektedir." dedi.

Siverek Esnaf ve Zanaatkârlar Derneği'nin açtığı standı da ziyaret eden Başkan Yılmaz, "Esnaflarımız büyük bir duyarlılık göstermiştir. Satışa sunulan ürünlerin tüm gelirini 'Bir Damla Kan Talasemi Derneği'ne bağışlamayı uygun görmüşler. Bu hassasiyetlerinden ötürü kendilerine teşekkür ediyorum." dedi.

Dernek Başkanı Hamza Saklım ise pazarda kendilerine stant yeri tahsis eden Belediye Başkanı Resul Yılmaz'a teşekkür ederek, şunları söyledi: "Öncelikle muhteşem bir organizasyona imza atan başkanımıza minnettarız. Ürün pazarında stant talebimizi geri çevirmedi, bizde dernek olarak pazarda satışa sunduğumuz ürünlerin tüm gelirini farkındalık oluşturmak adına Talasemi Derneği'ne bağışladık."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da Özel Okul Kapatıldı
Şanlıurfa'da Özel Okul Kapatıldı
Haliliye'de Yeni Yollar Hizmete Sunuluyor
Haliliye'de Yeni Yollar Hizmete Sunuluyor