Takoran Vadisi Tekne Turları Devam Ediyor

Takoran Vadisi Tekne Turları Devam Ediyor

Takoran Festivali etkinlikleri kapsamında Takoran Vadisinin eşsiz güzelliklerini görmek isteyen vatandaşlara tekne turları düzenleniyor

29 Eylül 2018 - 23:59

Şanlıurfa Siverek Belediyesinin düzenlediği Takoran Festivali etkinlikleri kapsamında Takoran Vadisinin eşsiz güzelliklerini görmek isteyen vatandaşlara tekne turları düzenleniyor. İlk seferin sabah saat 09.00 sıralarında düzenlendiği tekne turunun ikinci seferi ise saat 14.00 sıralarında yapılıyor.

Şanlıurfa Siverek Belediyesine ait araçlarla Recep Tayyip Erdoğan Sosyal Tesisleri ve Mesire Alanı'na götürülen yüzlerce vatandaş, iskelede bekleyen vapurla vadide gezintiye çıkarılıyor. Belediye Başkanımız Resul Yılmaz'ın da katıldığı gezide doğal mağaraların yanı sıra eşsiz doğal yapıtlar dikkat çekiyor.

Takoran vadisinin eşsiz doğal güzelliğe sahip olduğunu dile getiren Belediye Başkanımız Resul Yılmaz, Takoran Vadisi'ni de içine alan Fırat Havzası'nı turizme kazandırmak için projeler yürüttüklerini anlattı.

Çalışmalar tamamlandığında vadinin, bölge turizminin lokomotifi olacağına inandığını belirten Başkan Yılmaz, "Takoran Vadisi bakir koy ve kanyonlarıyla görenleri büyülüyor. Takoran Vadisi ve eklentileri kesinlikle keşfedilmeyi bekliyor. Burayı görme fırsatı bulanlar, tekrar geliyor. Bu vadiyi, bu kanyon ve koyları, Fırat'ın masmavi el değmemiş sularında gizli batık kilise ve doğal mağaralarını insanlarımıza tanıtıyoruz." dedi.Takoran Vadisi'nin tanıtılması amacıyla festivalin düzenlendiğini belirten Başkan Yılmaz, çalışmaların sürdürüleceğini söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tatlıses: Allah kimseyi mağarada büyütmesin inşallah
Tatlıses: Allah kimseyi mağarada büyütmesin inşallah
Küçük kaymakamlar talimat yağdırdı
Küçük kaymakamlar talimat yağdırdı