Taksicilerin Sorunları Çözüm Bekliyor

Taksicilerin Sorunları Çözüm Bekliyor

Şanlıurfa Ticari Taksiciler Derneği Başkanı Hasan Karadaş, Taksicilerin üzerinde oyun oynanıyor ama nasıl bir oyun olduğunu daha çözemedik ama el birliği ile sizinle birlikte, basınla beraber çözeceğiz.Dedi

12 Nisan 2018 - 13:39

Şanlıurfa Ticari Taksiciler Derneği Başkanı Hasan Karadaş ve Yönetim Kurulu üyeleri Bülent Kabak ve Ali Türkmen Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Kamil Güler’i ziyaret etti.Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Kamil Güler ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Şanılurfa Ticari Taksiciler Derneği gerçekten derneğe üye olan veya olmayan tüm taksici esnafının sorunlarını çözmek için yoğun bir çaba içinde bulunuyor. Yüzlerce taksici esnafı var. Geçimlerini sağlamaya çalışıyorlar. Bu esnafın sorunlarının çözümü çok önemli dedi.

Şanlıurfa Ticari Taksiciler Derneği Başkanı Hasan Karadaş ise Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Kamil Güler’i ziaret ettik. Taksici esnafının sorunlarına Şanlıurfa Gazetesi gerekli haber desteği veriyor. Taksici esnafının sorunları var. Bunların çözümü için yoğun yetkilerle görüşme içindeyiz. Yoğun çaba sarf ediyoruz. Dedi.

TAKSİMETRE ÜCRETLERİ YETERSİZ

Şanlıurfa Taksiciler Dernek Başkanı Hasan Karadaş; 2017 yılında taksimetrelerde 3 yıl önceden 3,80 lira iken dilekçe vererek 3 liraya indirdik. 3 liraya indikten sonra ne yaptıksa alamadık. Sonra Belediye Başkanlığı 3,80 liraya yükseltti.  Tamam, 3,80 lira yapıldı ancak biz 3.80 lira iken dilekçe vererek biz taksiciler dernek başkanı olarak indirdik. Tamam, indi ama Belediye Başkanlığı kulübe yaptı ama düzenli değil. Münirleri düzgün kontrol edilmedi. Eğer düzgün kontrol etseydi burada vasıflı olurdu, düzgün olurdu, taksi cepleri yapılmadı, taksicilere cepler yapılacaktı söz verildi ama yapmadı.

TAKSİCİLER DERNEĞİNE YER VERİLMEDİ

Karadaş, Şanlıurfa Esnaf Odaları Birliğinin derneğimize yer tahsisi söz konusu idi bu da gerçekleşmedi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av.Nihat çiftçi ile görüşüp sorunları çözmeye çalışıyoruz.

TAKSİCİLER ÜZERİNDE OYUN OYNANIYOR

Karadaş, Taksicilerin üzerinde oyun oynanıyor ama nasıl bir oyun olduğunu daha çözemedik ama el birliği ile sizinle birlikte, basınla beraber çözeceğiz. Gerçekten taksiciler mağdur, neden mağdur? Belediye otobüs getiriyor, tamam getirsin Şanlıurfa için, Şanlıurfa halkı için güzel ama bu kadar çok getirmesi neden, gerçekten anlamadım. Ben Ak partiliyim, ben Cumhurbaşkanımı seviyorum, Başbakanımı seviyorum, Ak partiyi seviyorum, Ak parti gerçek anlamda Türkiye’ye güzel hizmetler, çalışmalar yaptı ama Belediye eksiklik var.  Sabaha kadar otobüsler çalışıyor, gece bir kişi ile toplama merkezinden çarşıya gidiyor, mazot parası kimin cebinden çıkıyor, vatandaşın cebinden çıkıyor. Zaten vatandaşın bir hastası olursa hastasını otobüsle götürmez, taksi ile götürür. Biz böyle söyleyince taksiciler otobüslerin iş yapmasını istemiyor şeklinde algılanıyor ama onunla alakası yok, ben Şanlıurfalıyım eğer Urfa için otobüs çalışıyorsa ben sevinirim. Ama gerçekten sabaha kadar bir yolcu ile otobüs inip çıkarsa olmaz, bir otobüs 400 bin lira civarında yazık günah! Belediye kaç tane otobüs almış yazık! Bunlar vatandaşın cebinden çıkıyor, vatandaş duyarlı olsun bu işe gerçekten bir kişi ile iş olmaz. İnşallah otobüsler 24 saat arka arkaya gitsin. Dedi.

HALKI AK PARTİYE VE MEYDANLARA ÜCRETSİZ TAŞIDILAR.

Şanlıurfa Ticari Taksiler Derneği devletin bölünmez bütünlüğü ve milli hassasiyetlerde fedakarlık yaptı. 15 Temmuz darbe girişimimde Şanlıurfa Ticari Taksiler Derneği Başkanı Hasan Karadaş liderliğinde toplanan taksiciler Şanlıurfa’da şehir içinde büyük bir konvoy oluşturarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Binali Yıldırım hükümetine tam destek verdiler.  Şanlıurfa Ticari Taksiler Derneği; Balıklı göl taksi durağı esnafı olarak şehir merkezinde oluşturulan konvoyla Şanlıurfa Ak Parti İl başkanlığına gelerek İl Başkan Yardımcısı Cemil Çatak beyle görüşerek her zaman yanlarında olduğumuzu söylediler.

Taksiciler derneğine bağlı tüm taksiciler ve Balıklı göl taksi durağında halkı ücretsiz olarak Ak Parti İl Başkanlığına ve Şanlıurfa’da bulunan meydanlara ücretsiz olarak taşıdılar.

MEHMETÇİĞE DESTEK İÇİN HATAY’A GİTTİLER

Şanlıurfa Taksiciler Derneğine bağlı taksiler konvoy halinde Afrin’deki Mehmetçiklere destek için Hatay sınırına gittiler.Şanlıurfa Taksiciler Derneği Başkanı Hasan Karataş ve Derneğe bağlı ticari taksiler Şanılurfanın Balıklıgöl’de toplanarak konvoy halinde Suriye sınırına gittiler. Hareket öncesi dualar edilerek kurbanlar kesildi. Şanlıurfalı taksiciler Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde gittiler. Karadaş; ,  Bu vatan için bu bayrak için terör operasyonu yapan asker ve güvenlik güçlerimizin yanında olduğumuzu ve moral vermek için arkadaşlarımızla sınıra gittik dedi. Taksiciler derneği üyelere hareket halinde iken şehitler ölmez vatan bölünmez slloğanı attılar. Şanlıurfalılar ise sınırına giden taksicilere alkışlarla destek verdi.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • urfalı
    1 yıl önce
    ben 15 temuzda bedeva taşıdığını göremdim değil bedava tefecilikten başka yaptıkları bişey yok taksicileirn
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akçakale Kudüs Gibi Olmadan Harekat Başlamalı
Akçakale Kudüs Gibi Olmadan Harekat Başlamalı
Behçet Atilla Şanlıurfa'ya Döndü
Behçet Atilla Şanlıurfa'ya Döndü