Tarihi Kentler Birliğinden Şanlıurfa Büyükşehir’e Ödül

Tarihi Kentler Birliğinden Şanlıurfa Büyükşehir’e Ödül

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği özendirme yarışmasında ödüle layık görüldü.

16 Kasım 2017 - 20:30

25. Uluslararası Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri, Yapı Yenileme ve Restorasyon (YAPEX) Fuarına katılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği özendirme yarışmasında ödüle layık görüldü.

Her yıl farklı bir tema ile gerçekleşen YAPEX fuarı bu yıl 'Geleneksel Çarşılarda Koruma' temasıyla başladı. Bir çok ilden katılımın sağlandığı Antalya Expo Center'da açılan YAPEX Fuarı'nda Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin açtığı stanta vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Bir çok ilin Belediye Başkanlarının ziyaret ettiği Şanlıurfa standında kentle ilgili görseller gelen davetlilere dağıtıldı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ile Çiftlikköy Belediye Başkanı Murat Silpagar, Antalya'daki Şanlıurfalılar Dernekleri, ile çok sayıda vatandaş Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin stantını ziyaret etti.

Tarihi Kentler Birliği, Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı  iş birliği ile Akdeniz Tanıtım tarafından düzenlenen fuarda Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışmasında ödüle layık görüldü. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, adına ödülü İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Nezir Çelik aldı.

Antalya Expo Center'da açılan YAPEX Fuarı'nda Şanlıurfa Büyükşehir Beledisi standına gelen vatandaşlara Şanlıurfa'yı tanıtan CD, broşür ve kitaplar dağıtıldı. Şanlıurfa'daki tarihi ve kültürel yapıların korunmasına yönelik çalışmalarıyla bilinen Şanlıurfa Büyükşehir belediyesi kent merkezinde ve ilçelerinde tarihi çarşıların korunması için cephe düzenleme çalışması yapmıştı.

Şanlıurfa'yı dünyaya tanıtmak için kararlı bir şekilde ekip ruhuyla çalıştıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Tanıtımda marka işler yapıyoruz. Şehrimizi seviyoruz. Bu kadim şehre hep pozitif bakıyoruz" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da kadın kılığına girerek saklanan tacizci yakalandı
Şanlıurfa'da kadın kılığına girerek saklanan tacizci...
Yaşlı kadını 100 bin TL dolandırdılar
Yaşlı kadını 100 bin TL dolandırdılar