Tarım Politikaları Şanlıurfa’da Ele Alınacak

Tarım Politikaları Şanlıurfa’da Ele Alınacak

Türkiye’de Tarım Politikaları ve Ülke Ekonomisine Katkıları Uluslararası Sempozyumu 12-14 Nisan 2018 tarihlerinde Şanlıurfa’da düzenlenecek

09 Nisan 2018 - 15:42

Başbakanlık Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı ve Harran Üniversitesi iş birliğiyle 12-14 Nisan 2018 tarihlerinde Şanlıurfa’da Türkiye’de Tarım Politikaları ve Ülke Ekonomisine Katkıları Uluslararası Sempozyumu düzenlenecek.

Türkiye’de Tarım Politikaları ve Ülke Ekonomisine Katkıları Uluslararası Sempozyumu 12-14 Nisan 2018 tarihlerinde Şanlıurfa’da düzenlenecek. Sempozyumda; Türkiye’de tarımın dünü ve bugünü, tarım politikalarının çıkış noktaları, uygulamaları, problemleri, siyasi, sosyal ve ekonomik hayata etkileri değerlendirilecek. Ayrıca dünyada tarım politikaları ile değişim nedenleri ve etkileri ile Türkiye’nin tarım potansiyeli, mevcut potansiyelin ne kadar kullanıldığı ve gelişme imkanları da ele alınacak.

Sempozyumda sunulacak olan 40 bildiri ile Türkiye’nin ekonomik hayatında önemli bir yeri olan tarımın tarihi süreçteki aşamaları ve bugünkü durumu bilimsel bir zeminde tartışılacak. Günümüz tarım uygulamalarına bilimsel bilgi desteği sağlama amacından hareketle Cumhuriyet’in kuruluşundan günümüze tarım politikalarının ülkemizin ekonomik gelişmesiyle ilişkisi, tarihi süreç içerisinde ele alınacak.

12 Nisan Perşembe günü Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü Ziraat Fakültesi Prof. Dr. Hüseyin Apan Konferans Salonu’ndaki açılış konuşmaları ile başlayacak olan sempozyum iki gün sürecek.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tartıştığı müşterinin otelini bastılar: 4 yaralı
Tartıştığı müşterinin otelini bastılar: 4 yaralı
Akçakale'de Amca Yeğenini Öldürdü
Akçakale'de Amca Yeğenini Öldürdü