Tatlıses Şanlıurfa Büyükşehir’e Dilekçe Yazdı

Tatlıses Şanlıurfa Büyükşehir'e Dilekçe Yazdı

Şanlıurfalı Ünlü Sanatçı İbrahim Tatlıses'in büyük oğlu Ahmet Tatlıses Rabia Meydanına yeniden Topçu Meydanı isminin verilmesi için dilekçe verdi.

26 Eylül 2018 - 20:49 - Güncelleme: 28 Eylül 2018 - 10:54

Urfa Çalışma Grubunun Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanından resmi talep ettiği şuandaki ismi Rabia Meydanı olan Alana Topçu Meydanı İsminin tekrar verilmesi durumuna bir destekte Şanlıurfalı Hemşerimiz İbrahim Tatlıses’in büyük oğlu Ahmet Tatlıses’ten geldi.

Ahmet Tatlıses, Alana yeniden Topçu Meydanı İsmi verilmesi için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine dilekçe yazdı. Tatlıses, Urfa’mızın, atalarımızın, dedelerimizin kurtuluş mücadelesini yansıtan, Topçu Meydanı’nın isminin değiştirilmesini bir Urfalı olarak doğru bulmuyorum. Urfa’nın ŞANLI olmasında, Topçu Meydanının yeri yadsınamaz bir gerçek... Elbette ki “RABİA” ismine karşı değilim fakat Büyükşehir Belediyemiz “RABİA” ismini her geçen gün Urfa’mızı güzelleştirmek için yaptığı yeni meydanlara veya alanlara verebilirler... Geçmiş bizim geçmişimiz, toprağımıza sahip çıkar gibi tarihimize sahip çıkmalıyız ki; evlatlarımız kıymet bilsin. İfadelerinde bulundu.

2018/09/2018-09-26-20-53-39.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakan Dönmez'den Çiftçilere Müjde
Bakan Dönmez'den Çiftçilere Müjde
Yıldız İlçe Teşkilatlarını Ziyaret Ediyor
Yıldız İlçe Teşkilatlarını Ziyaret Ediyor