TBMM Fatih Bucak Tartışması

TBMM Fatih Bucak Tartışması

Şanlıurfa Siverek MHP Belediye Başkan Adayı Fatih Bucak HDP’nin Hedefinde Şanlıurfa MHP Milletvekili İbrahim Özyavuz'da TBMM'de Açıklama Yapıp Bucak'a Sahip Çıktı.

21 Kasım 2018 - 09:24 - Güncelleme: 21 Kasım 2018 - 15:32

Şanlıurfa Siverek MHP Belediye Başkan Adayı Fatih bucak HDP’nin Hedefinde Şanlıurfa MHP Milletvekili İbrahim Özyavuz'da  TBMM'de Açıklama Yapıp Bucak'a Sahip Çıktı.MHP Siverek Belediye Başkan Adayı Mehmet Fatih BUCAK bugün meclis genel kurulunda tartışma konusu oldu.Adaylığı açıklandığı gün yaptığı açıklamalarla yerel ve ulusal basının dilinden düşmeyen Fatih Bucak bugün meclis genel kurulunda tartışma konusu oldu.

HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, Bucak için “MHP Siverek Belediye başkan adayıymış bir kasaba politikacısı. Herkesi tehdit ediyor ve diyor ki rakiplerine: ‘Elleriyle mezar kazmaya başlasınlar, hiçbir rakip partinin arabası bu ilçede buralarda dolaşamaz’ Tabii, siz Suruç’taki katliamın, orada katledilen insanların hesabını sormazsanız, hastaneye girilip insanların hasta yataklarında kurşunlandığı bir katliamın hesabını sormazsanız bu tür kasaba politikacıları da çıkar, kendileri dışındaki tüm siyasi partileri böyle kolaylıkla tehdit eder ve sizin savcılarınız da bunu böyle seyrederler” dedi.

MHP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim ÖZYAVUZ Kenanoğlu'nun bu sözleri üzerine söz alıp meclis kürsüsünde yaptığı acıklamada "Az önce, hatip konuşmasında Şanlıurfa'nın Siverek ilçesiyle ilgili, orada Milliyetçi Hareket Partisinden aday olan, yılllarca bölücü terör örgütüyle mücadele etmiş bir ailenin ferdi olan Sayın Fatih Mehmet Bucak'la ilgili bir sataşmada bulundu.Dolayısıyla, bizim partimizi de hedef aldı; onun için cevap vermek üzere huzurunuzdayım.

Bölgede on beş sene belediye başkanlığı yapan bir siyasetçiyim. Bucak ailesinin ne mücadelelerle Siverek'te siyaset yaptığını çok iyi biliyorum.Dolayısıyla, bölgede siyaset yapan birisi olarak PKK terör örgütü tarafından defalarca tehdit edilmiş bir siyasetçiyim.

2015 yılında Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu üyeliğine seçildiğimde tehditler alarak Şanlıurfa Yenişehir'de arabam bombalandı.Yine, orada Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında siyaset yapanların sürekli tehdit edildiğini biliyorum.Fakat burada önemli olan, Şanlıurfa'nın ilk bayan milletvekilini de çıkaran ve geçmişte il olan Siverek'in ve Siverek halkının da küçümsenerek bir kasaba olarak bahsedilmesi.

Dolayısıyla hatibi kınıyorum. Siverek geçmişten bugüne Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin gerçekten yanında yer alan yiğit insanların diyarıdır.Siverek Karacadağ bölgesi yaşayanları Türkmen'dir.

Şanlıurfa kenti bir Türkmen kentidir.Dolayısıyla hatibin buradan yaptığı bu yanlış ve aşağılayıcı konuşmasını reddediyorum, kendisini de buradan kınıyorum.Çünkü Fatih Bucak kendisine yapılan tehditlere karşı orada "Ben buraya siyaset yapmaya değil, ölmeye geliyorum." terimini kullandı. Doğru yerde ve isabetli olarak kullanmıştır." Dedi.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • akıf
  5 ay önce
  devlet buna ses çıkarmazsa yarın çıkacak olayların sorumlusu devlettir gereği yapılmalı
 • Hasan ay
  5 ay önce
  Mhp fatih bucak gibi despot bir adayı gösterip utanmadan sahipte çikiyor...biraz sempati duymuştum mhp'ye ama bakıyorum ki sayın bahçelinin partiyi sivilleştirme çabalarına darbe vurdu..bucak denince bölge insanın aklına bucaklarin devletin arkasina saklanip işledikleri cinayetler, arsa,tarla gasplari, halsizlik ve zalimlerden başka bir şey gelmez..tam bir kowboyvari biridir..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da Özel Okul Kapatıldı
Şanlıurfa'da Özel Okul Kapatıldı
Şanlıurfa’da Petrol İstasyonuna Haciz 10 Gözaltı
Şanlıurfa’da Petrol İstasyonuna Haciz 10 Gözaltı