TİGEM’de Köklü Değişiklikler Yapıldı

TİGEM'de Köklü Değişiklikler Yapıldı

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne (TİGEM) Ayşe Ayşin Işıkgece atandı. Işıkgece'nin göreve başlamasıyla Üzeyir Tekin,Halil İbrahim Özbayat görevden alındı.

25 Eylül 2018 - 11:02 - Güncelleme: 26 Eylül 2018 - 15:31

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne (TİGEM) Ayşe Ayşin Işıkgece atandı. Işıkgece'nin göreve başlamasıyla iki genel müdür yardımcısı görevden alındı.

TİGEM'in eski Genel Müdürü İsmail Şanlı, geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile görevden alınmıştı. Yerine Ayşe Ayşin Işıkgece atandı. Yeni Genel Müdür Işıkgece'nin göreve başlamasıyla TİGEM'de köklü değişiklikler yapıldı. Dün itibariyle TİGEM Genel Müdür Yardımcısı Üzeyir Tekin ve Halil İbrahim Özbayat görevden alındılar. Üzeyir Tekin, İsmail Şanlı tarafından bu göreve geçtiğimiz Ocak ayında getirilirken, Halil İbrahim Özbayat ise 15 yıldır TİGEM'de üst düzey yöneticilik yapıyordu.

Eski Genel Müdür İsmail Şanlı döneminde "Genç Çiftçi Projesi" kapsamında çiftçilere dağıtılmak üzere TİGEM tarafından tedarik edilen hayvanların alımıyla ilgili şaibe iddiaları gündeme gelmişti. Bu iddialar üzerine Tarım ve Orman Bakanlığı, müfettiş görevlendirmişti. Görevden alınan iki genel müdür yardımcısının da bu dönemde görevde bulunan isimler olması dikkat çekti.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Harran'a Yeni Bir İşletme Kazandırılıyor
Harran'a Yeni Bir İşletme Kazandırılıyor
Minibüsün altında kalan çocuk öldü
Minibüsün altında kalan çocuk öldü