TKB Meclis Toplantısı Gerçekleşti

TKB Meclis Toplantısı Gerçekleşti

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin yaptığı buluşmanın ikinci günkü programları TKB Meclis Toplantısı ile başladı.

23 Eylül 2018 - 14:12

Şanlıurfa; büyükşehir, şehir, ilçe ve belde belediye başkanlarının üye olduğu  Tarihi Kentler Birliği (TKB) buluşmasına ev sahipliği yapıyor. Başkanlığını Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin yaptığı buluşmanın ikinci günkü programları TKB Meclis Toplantısı ile başladı.

TKB’nin Şanlıurfa Buluşmaların ikinci gününde Nevali Otel’de düzenlenen Encümen Toplantısı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin sunumu ile devam ederken Türkiye’nin açık hava müzesi Şanlıurfa’nın tarihi, kültürel ve sosyo-ekonmik yapısı anlatan videolar gösterildi.

Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediyesi olarak yapılan çalışmaları uzun bir sunumda bir bir anlatan TKB’nin dönem başkanlığını yürüten Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Türkiye'de tarihi ve kültürel mirasları geleceğe taşımak adına hep birlikte ortak akıl ile çalışmalar yürütmek gerektiğinin altını çizdi.

Çalışmalarından dolayı Başkan Nihat Çiftçi’ye teşekkür eden TKB Danışma Kurulu ve ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen, “Türkiye coğrafyasındaki tarihi ve kültürel değerlerimize bir bütün halinde bakıyoruz. Belediye Başkanları arkadaşlarımız bir birlerinin temsilcileridir. Bugün bir Belde, İlçe ve Büyükşehir Belediye Başkanlarına baktığımızda hepsi kentlerini en iyi şekilde temsil ederek tanır ve bilirler. Başkanımız Nihat Çiftçi’nin sunumu dinledik, bıraksalar akşama kadar şehrini tanıtır. Bu yüzden Başkanımız Nihat Çiftçi’ye teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Tarihi Kentler Birliği Genel Sekreteri Sezer Cihan, Birliğin son bir yıl içinde yaptığı çalışmalar hakkında bir sunum yaparak buluşmaya gelen Belediye Başkanlarını ve diğer konukları bilgilendirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kılıçdaroğlu Saldırıya Uğradı
Kılıçdaroğlu Saldırıya Uğradı
Freni Boşalan Tır Pazara Daldı
Freni Boşalan Tır Pazara Daldı