Tokmak, Mesleğimiz Tamamen Resmi Bir Statüye Kavuşuyor

Tokmak, Mesleğimiz Tamamen Resmi Bir Statüye Kavuşuyor

Şanlıurfa Tüm Emlakçılar Esnaf Odası Başkanı Selahattin Tokmak,Emlakçılar Müjde vererek yakın bir zamanda mesleğimizin tamamen resmi bir statüye kavuşup standartların olduğu Emlak Yasası taslağında sona geldiği belirtti.

10 Mart 2018 - 22:58 - Güncelleme: 10 Mart 2018 - 23:06

Şanlıurfa Tüm Emlakçılar Esnaf Odası Başkanı Selahattin Tokmak, emlak yasası taslağında sona gelindiğini belirterek açıklamalarda bulundu. Tokmak, Şanlıurfa 63 COM’a  yaptığı açıklamasında; "Şanlıurfa Tüm Emlakçılar Esnaf Odası (ŞUTEM) olarak yeni devraldığımız meslek odamızın düzeni ve meslektaşlarımıza hizmet düsturuyla çıktığımız bu yolda dostlarımızın ve meslektaşlarımızın güvenine layık olmaya özen göstermekteyiz. Gerek sosyal medyada gerekse görsel ve yazılı medyada bir çok defa sayın Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkçi ile Sayın Türkiye Emlak Müşavirleri Genel Başkanımız Hacı Ali Taylan'ın yaptıkları açıklamalarda emlak yasasının neredeyse tamamlanmak üzere olduğunu ve yakın bir zamanda mesleğimizin tamamen resmi bir statüye kavuşup standartların olduğu yasa taslağında sona geldiği belirtilmiştir.

Bu kapsamda meslek mensuplarımızın bulundukları ildeki meslek odalarına bağlı olma zorunluluğunun yanı sıra meslek ile ilgili sertifikalarının olma zorunluluğu bulunmaktadır. Bu çalışmalar neticesinde Türkiye Emlak ve Müşavirleri Federasyonumuz (TEMFED) Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) arasında Emlak Danışmanı (seviye 4) Ulusal yeterliliğin hazırlanması amacıyla 2017 yılında imzalanan protokol ile Emlak Meslek Odaları bulundukları üyelerinin mağdur olmamaları için Mesleki Yeterlilik Kursu düzenleyeceğiz. Bu kursumuzda Emlak Müşavirleri Federasyonu Mesleki Yeterlilik Kurumu ve Bakanlığın yeni düzenleme ile gündeme gelen emlak yasasına göre hassas bir çalışma yaparak emlakçılarımızın mağduriyet yaşamamalarını sağlamayı düşünüyoruz. Emlak Danışmanlık belgesi olmayan meslektaşlarımıza da danışmanlık kursu düzenleyeceğiz. Odamız bünyesinde açmayı planladığımız emlak danışmanlık kursumuz ile mesleki yeterlilik kursuna tüm meslektaşlarımızın katılımlarını bekliyoruz. Çok yakın bir tarihte medyaya da yansıyan emlak yasasından meslektaşlarımızın mağdur olmamaları için bu kurslara katılımları önem arz etmektedir. Detaylı bilgi için odamızla mutlaka irtibata geçmeleri gerekmektedir. Meslektaşlarım bilindiği üzere bu meslek bizler için ekmek kapısı bu mesleği severek ve özenerek yapmaktayız. Bu nedenle tüm standartlara uygun bir şekilde mesleğimizi icra edersek hizmet kalitesinden de taviz vermemiş oluruz. Mesleğimizin şanı ve şerefini en güzel yerlerde tutmalıyız. Bizler kaliteli yaşam hizmet ölçüsünde olursak gelecek nesillere daha güzel oluşumlar bırakabiliriz. Mesleğimizin ve ülkemizin gelişimi için katkı sağlamak boynumuzun borcudur.

Bu kapsamda Emlakçılar Odası nezdinde  çalışmalara katılarak gereken hassasiyeti gösterip el birliği ile mesleğimize katkı sağlamalıyız" ifadelerini kullandı. (Şanlıurfa 63 Haber)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfalı Avukat'tan Fatih Portakal'a Suç Duyurusu
Urfalı Avukat'tan Fatih Portakal'a Suç Duyurusu
Vali Erin Şanlıurfa'daki Tüm Okulları Uyardı
Vali Erin Şanlıurfa'daki Tüm Okulları Uyardı