TÜGVA Osmangazi’den TÜGVA Suruç’a Anlamlı Ziyaret

TÜGVA Osmangazi’den TÜGVA Suruç’a Anlamlı Ziyaret

TÜGVA Osmangazi İlçe Temsilciliği gönüllüleri Şanlıurfa AFAD Suruç Çadır Kenti ve çadır kent dışında yaşayan Suriyeli aileleri ziyaret etti

24 Aralık 2017 - 20:42

TÜGVA Osmangazi İlçe Temsilciliği gönüllüleri Şanlıurfa AFAD Suruç Çadır Kenti ve çadır kent dışında yaşayan Suriyeli aileleri ziyaret etti. Çocuklar için oyuncak, mont ve benzeri ihtiyaç malzemeleri götüren Osmangazi ilçe temsilciliği tüm gün çocuklarla birlikte vakit geçirdi. Program boyunca kendilerine TÜGVA Suruç ilçe Temsilciliği eşlik etti.

Osmangazi ilçe temsilcisi Alican Göç  yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “ Bizler bu ziyareti planlarken özellikle vakfımızda aktif rol alan gençleri bölgeye götürmek istedik; çünkü amacımız sorumluluklarını bilen ve vatana sahip çıkan, ülkesi için hizmet edecek nesiller yetiştirmek, kamplardaki durumu görünce mevcut hükümetimizle bir kez daha gurur duyduk; çünkü 23.000 kişinin misafir edildiği kampta hastaneden okula çok büyük bir hizmet verilmekte, bunun yanında bir oyuncakla dahi gözlerinin içi gülen bu kardeşlerimiz Türkçe öğreniyor, ülkemizi çok seviyor ve en önemlisi bizlere koşulsuz güveniyorlar.  Suruç ilçe temsilciliği ile yapmış olduğumuz değerlendirme sonucu kampın dışında kalan yaklaşık 400.000 civarı Suriyeli aile için ilerleyen günlerde yeni projeler hayata geçirme kararı aldık. Bizlere kamp ziyareti Boyunca eşlik eden TÜGVA Şanlıurfa İl ve Suruç ilçe Temsilciliğine, Suruç Kaymakamlığına ve en önemlisi de getirmiş oluğumuz yardımların bağışçılarına ve Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a teşekkür ederim.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfalı Avukat'tan Fatih Portakal'a Suç Duyurusu
Urfalı Avukat'tan Fatih Portakal'a Suç Duyurusu
Vali Erin Şanlıurfa'daki Tüm Okulları Uyardı
Vali Erin Şanlıurfa'daki Tüm Okulları Uyardı