TÜMSİAD’a Küveyt’li Hayırseverlerden Övgü Dolu Sözler

TÜMSİAD’a Küveyt’li Hayırseverlerden Övgü Dolu Sözler

Şanlıurfa’da okul yaptırma ve diğer hayır işlerini yürüten Küveyt’li hayırseverler  TÜMSİAD yemeğinde buluştu.

01 Aralık 2018 - 13:08

Şanlıurfa’da okul yaptırma ve diğer hayır işlerini yürüten Küveyt’li hayırseverler  TÜMSİAD yemeğinde buluştu. Yemeğe Küveyt’li hayırseverlerin yanı sıra Vali Yardımcısı Ufuk Akıl, İl Sağlık Müdürü, Milli Eğitim Müdür vekili, Organize Sanayi Bölge Müdürü, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, MÜSİAD ve ASKON  Başkanları ile TÜMSİAD Yönetim Kurulu üyelerinin katıldığı yemekte bir konuşma yapan TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı M.Sadık Sade, Türkiye’nin ve Şanlıurfa’nın Suriye savaşının ilk anlarından itibaren bir ensâr edasıyla muhacir kardeşlerinin yanında durduğunu belirtti. Şanlıurfa’da yaşayan Suriyelilerin yardımına koşan ve bu konuda en önemli destekçilerinden olan Küveyt’in yaptıklarının da takdir edilmesi gerektiğini belirten Başkan Sade, “Küvetli kardeşlerimiz de bizim gibi Suriyeli mültecilerin sıkıntılarına derman olmak üzere ülkemizdeler. Özellikle yaptıkları okullarla ve diğer yardım faaliyetleriyle her türlü takdiri hak ediyorlar. Geçtiğimiz hafta Şanlıurfa heyeti olarak Küveyt’te temaslarda bulunduk. Burada yaşayan Suriyelilerin durumu hakkında en az bizimki kadar kaygı duyuyorlar. Biz Küveyt’li kardeşlerimizin hayır çalışmalarının devamını istiyoruz. Ayrıca sadece hayırla yetinmeyip ülkelerindeki yatırımcıları da Türkiye’nin huzur kenti Şanlıurfa’ya davet etmelerini istiyoruz. Dostluğumuzun ve işbirliğimizin uzun yıllar devam etmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

TÜMSİAD’a misafirperverliği için teşekkür ettiklerini belirten Küveyt’li dernek temsilcisi ise “Türkiye Suriyeli mültecilerle ilgili davranışlarında tüm dünyaya ve insanlığa örnek bir duruş sergilemiştir. Türkiye’nin bu tutumu Küveyt’de en çok konuşulan konudur. Türkiye ile Küveyt arasındaki ilişkilerin daha da sıcaklaştırılmasını arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.

Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ufuk Akıl ise konuşmasında Küveyt’in tavrının takdir edilmesi gerektiğini vurguladı. Suriye’deki savaş sürecinde en hızlı karar veren kesimin Kuveytli STK’lar olduğunu söyleyen Vali Yardımcısı Akıl, “Başka Sivil Toplum Kuruluşları özellikle Batı’lı STK’lar yardım konularında hemen proje diyorlar. Küveytliler ise başım üstüne diyerek hemen icraata başlıyorlar. Geçtiğimiz günlerde kendilerine misafir olduk ve Küveyt’e olan muhabbetimiz daha da arttı. Biz bu ilişkileri yatırımlarla da taçlandırmak istiyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Erin esnafla bir araya geldi
Vali Erin esnafla bir araya geldi
Büyükşehir Meclisi Ağustos ayı toplantısını tamamladı
Büyükşehir Meclisi Ağustos ayı toplantısını tamamladı