Türkiye sığ deniz sondajına başlıyor

Türkiye sığ deniz sondajına başlıyor

Türkiye milli enerji ve maden politikaları kapsamında başlattığı daha fazla yerli daha fazla yenilenebilir hamlelerine bir yenisini daha eklemek için harekete geçiyor.

26 Kasım 2018 - 11:09

Türkiye, millî enerji ve maden politikaları kapsamında başlattığı daha fazla yerli daha fazla yenilenebilir hamlelerine bir yenisini daha eklemek için harekete geçiyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Denizlerdeki hidrokarbon arama faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Akdeniz'deki varlığını Fatih gemisi ile ispatlayan Türkiye, şimdi de Mersin'in yaklaşık 40 kilometre açıklarında sığ deniz sondaj faaliyetlerine başlıyor. TPAO'nun Doğu Akdeniz'de sahip olduğu ruhsat alanları içerisinde, tamamı bünyesinde çalışmakta olan Türk mühendisler tarafından tasarlanmış olan iki adet sığ deniz arama kuyusu kazacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, petrol ve doğal gaz arama çalışmalarında ciddi bir hamle başlattıklarını belirterek “Pazartesi günü Mersin'de sığ denizde sondaj başlayacak. Her şey hazır. Orada da aramalarımıza devam edeceğiz. Karada arama sayılarını artırdık. Karada, denizde ne varsa bulacağız” dedi. Bakan Dönmez, Fatih sondaj gemisiyle aynı özelliklere sahip bir başka geminin de gelecek ay Türkiye'de olacağını belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da Özel Okul Kapatıldı
Şanlıurfa'da Özel Okul Kapatıldı
Şanlıurfa’da Petrol İstasyonuna Haciz 10 Gözaltı
Şanlıurfa’da Petrol İstasyonuna Haciz 10 Gözaltı