Uganda Büyükelçisi Stephen Mubiru Birecik’i Ziyaret Etti

Uganda Büyükelçisi Stephen Mubiru Birecik’i Ziyaret Etti

Uganda Ankara Büyükelçisi Stephen MUBİRU, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin KARAHOCAGİL ile beraber Şanlırufa Birecik’i ziyaret etti.

26 Ekim 2018 - 16:35

Güneydoğu Anadolu Projesi’nde(GAP) oluşan ekonomik ve sosyal kalkınma deneyiminin paylaşılması ve işbirliği olanaklarının değerlendirilmesi amacıyla Uganda Ankara Büyükelçisi Stephen MUBİRU, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin KARAHOCAGİL ile beraber Birecik’i ziyaret etti.

Şanlıurfa Birecik Kaymakamı Dr. Fatih ÇELİKKAYA eşliğinde Birecik Karkamış Baraj Gölünde faaliyet gösteren Alabalık Üretim Tesisini ziyaret eden konuklar, tekne ile alabalık üretim kafeslerini gezip alabalıkların üretim süreçleri hakkında bilgi alarak balıklara yem attılar.

Birecik’te gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmesi hedeflenen projeler ile çalışmalar hakkında konuklarına bilgi veren kaymakamı, konuklarını sahil yolunu gezdirerek Birecik hakkında merak ettikleri konularda bilgi verdi. Ardından nesli tükenme tehlikesi altında olan kelaynakları izlemek üzere kelaynak üretme istasyonuna geçen konukları, bir süre kelaynakları izleyerek kelaynaklar ve Birecik’te bulunan diğer yaban hayvanlar ile kuş türleri hakkında Kelaynak Üretme İstasyonu görevlisinden bilgi aldılar.

Misafirlerin Birecik’in güzelliklerine hayran kaldıklarını dile getirerek, misafirperverlikten dolayı kaymakama teşekkür ettiler. Birecik Kaymakamı Dr. Fatih ÇELİKKAYA ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirip konuklarına tablo hediye ederek ziyaretin her iki ülke adına hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.Ziyarette Uganda Ankara Büyükelçiliği Birinci Kâtip Joseph BARİGYE, ikinci Kâtip Tolofaina NASİKİYE ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi Bölge Müdürü Sayın Hasan KILIÇ da yer aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gazetecilerden Beyazgül'e ziyaret
Gazetecilerden Beyazgül'e ziyaret
Hakim ve savcılara veda yemeği
Hakim ve savcılara veda yemeği