Uğur Büyükhatipoğlu Emekli Oldu

Uğur Büyükhatipoğlu Emekli Oldu

Emekli olan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü Şanlıurfalı hemşerimiz Uğur Büyükhatipoğlu, Bakanlık çalışanlarına veda mesajı yayınladı.

09 Ağustos 2018 - 23:53

Kararname öncesi Genel Müdürlük pozisyonu ile emekli olan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü Şanlıurfalı hemşerimiz Uğur Büyükhatipoğlu, Bakanlık çalışanlarına veda mesajı yayınladı.

Şanlıurfalı hemşerimiz Uğur Büyükhatipoğlu, ”Sevgili mesai arkadaşlarım, Bakanlığımızın değerli çalışanları, Otuzbir yıllık hizmet süremdeki kamu personeli görevimi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü olarak 06 Ağustos 2018 tarihi itibariyle emekli olmak üzere sonlandırmış sizlerle çalıştığım süre zarfında mesai kavramını bir tarafa bırakarak sizlerden aldığım destek ve güçle görevimi yerine getirmenin rahatlığını yaşıyorum. Bu süre içinde hem kendi memuriyet hayatımı en verimli şekilde değerlendirmeye hem de üreticilerimizin ve tüketicilerimizin üzerime düşen veballerini düşünerek bildiğim yolda dosdoğru ilerlemeye özen gösterdim. Türk malı imajının değerli hale gelmesini, merdiven altı üretimin engellemesi, haksız rekabetin önlenmesi ve dolayısıyla ülke sanayisinin güçlenerek ekonomiye katkı sağlanmasını ana hedef olarak belirledim. Benimle aynı yolda ilerleyen ve bana destek veren sizler beni asla yalnız bırakmadınız. Bu yüzden sizden gelen destek ve emeklere şükran borçluyum. İl müdürlerimize ve güç koşullarda görev yapan denetçilerimize de teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Şahsıma gösterdiğiniz anlayışın ise her türlü takdirin üstüne olduğunu ifade ediyor ve hakkınızı helal etmenizi rica ediyorum. Sn.Bakanımıza, Bakan Yardımcılarına, Birim Amirlerine ve tüm çalışanlarına, ezcümle Sanayi Teknoloji Bakanlığı ailesine teşekkür eder saygı ve sevgilerimi sunarım.” Dedi.

Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı ile telefonda görüşen Uğur Büyükhatipoğlu, Güler’e Şanlıurfa’da görev yaptığı DSİ teşkilatı ve İl Özel idaresi ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Tarım Bakanlığı Genel Müdür Yardımcılığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü olarak görev yaptığım süre içinde verdiği destekler nedeni ile teşekkür etti.

Uğur Büyükhatipoğlu kimdir?

1991-1997 yıllarında DSİ 16. Bölge Müdürlüğü (Atatürk Barajı)'nda Kontrol Mühendisi ve 1997-2003 yıllarında Aplikasyon Metraj Şube Müdürü olarak görev almıştır. 2003-2006 yıllarında DSİ 15. Bölge Müdürlüğünde Atatürk Barajı Şube Müdürü, 2006-2011'de DSİ 15. Bölge Müdür Yardımcısı ve Bölge Müdür Vekili oldu.

2011-2014 tarihleri arasında Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı aynı zamanda Şanlıurfa Teknokent Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Yine aynı yıllar arasında Şanlıurfa İl Özel İdaresinde Genel Sekreter görevi yapan Uğur BÜYÜKHATİPOĞLU, Büyükşehir Yasası ile kurumun kapanması neticesinde ŞUSKİ Genel Müdürü olarak görev yapmış ve sonrasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığında, Daire Başkanı olarak görev yapmış olup 27 Şubat 2016 Tarih ve 2016/88 Sayılı Kararname ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğüne Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. 13 Şubat 2017 tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğüne Genel Müdür olarak atanan BÜYÜKHATİPOĞLU, 18 Mayıs 2017 tarihi itibariyle TSE Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de yürüttü.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Harran'a Yeni Bir İşletme Kazandırılıyor
Harran'a Yeni Bir İşletme Kazandırılıyor
Minibüsün altında kalan çocuk öldü
Minibüsün altında kalan çocuk öldü