Üniversite hastanesinin misafirhanesi açıldı-Videolu Haber

Üniversite hastanesinin misafirhanesi açıldı-Videolu Haber

Şanlıurfa Haliliye Belediyesi tarafından Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi bahçesine yaptırılan hasta yakınları misafirhanesinin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

04 Ekim 2017 - 23:33

Şanlıurfa Haliliye Belediyesi tarafından Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi bahçesine yaptırılan hasta yakınları misafirhanesinin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

Haliliye Belediyesi tarafından Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsünde bulunan Araştırma ve Uygulama Hastanesi bahçesine hasta yakınlarının kullanımı için yapılan misafirhanenin inşaatı tamamlandı. Kadın ve erkekler için iki ayrı bölümden oluşan ve vatandaşların kullanımları için lavabo, dinlenme ve duş alanlarının yer aldığı misafirhanenin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Açılışa Başkan Fevzi Demirkol, Başkan Yardımcıları Aysel Göncü ve Mehmet Selim Polatkan, Belediye Meclis üyeleri ile Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Genel Sekreteri Doç. Dr. Tahir Güllüoğlu, Başhekim Doç. Dr. Emre Erkuş ve vatandaşlar katıldı. Misafirhanenin açılışında konuşan Başkan Fevzi Demirkol, Haliliye Belediyesi olarak yaptıkları hizmetlere bir yenisini daha eklediklerini söyledi.

Hasta yakınları misafirhanesinin, hasta yakınları için büyük kolaylıklar sağlayacağının altını çizen Başkan Demirkol, "Yine ‘benim bir belediyem var’ anlayışıyla hizmet eden Haliliye Belediyesinin bir hizmetinin daha açılışına tanıklık ediyoruz. Biz göreve başladığımız da, bir tohum ektik ama bu tohumun ortaya çıkması zaman alacaktı; hamt olsun mahsulümüz ortaya çıkmaya başladı. Bugün yapmış olduğumuz hizmetlere, bir halka daha ekleyerek, hizmetimize devam ettiğimizi yüce halkımıza tebliğ etmek istiyorum. Sağlığını kaybetmiş hastalarımızın şifa bulması için hizmet veren hastanelerimize, doktorlarımıza, sağlık personelinin tümüne teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun, iyi ki varsınız diyorum. Herhangi bir şekilde hastalanmış vatandaşımızın yakınları, gerek Haliliye’den, gerek diğer ilçelerden hatta yakın vilayetlerden de hastalarını Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine getirmektedirler. Hamt olsun sağlıkta çok iyi durumdayız, yurt dışından Türkiye’ye tedavi olmaya gelen, daha önceki zamanlarda bizim gıpta ile izlediğimiz Avrupa ülkelerinden de hastalar tedavi için Türkiye’ye gelmektedir. Hasta yakınlarının da, hastalarıyla meşgul olurken gelen misafirleriyle gönül rahatlığıyla ilgilenmesi için hasta yakınlarının uzun süren bekleyişlerinin daha sağlıklı bir ortamda gerçekleşmesi için bu hasta yakınları misafirhanesini hizmete açmış bulunuyoruz. Hasta yakınları, hastalarının burada tedavisini takip edebilmektedirler ve gönül rahatlığıyla şifa bulan hastalarını sonunda evlerine götürmektedirler. Allah herkese sağlık, hastalarımıza şifa, dertlilerimize deva versin" dedi.

Başkan Fevzi Demirkol’un ardından konuşan Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın ise hasta yakınlarının açılan misafirhane ile yazın sıcaktan, kışında soğuktan korunacağını vurgulayarak, "Haliliye Belediyemizin yaptırdığı bu misafirhaneye teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Haliliye Belediyemiz hizmette sınır yok diyor; biz daha çok şeyler isteyeceğiz. Başkanımız hizmette sınır yok dedikçe, biz istemeye devam edeceğiz. Yazın sıcakta, kışın soğukta bekleyen hasta yakınları burada çok sıkıntı çekiyordu, Haliliye Belediyesinin yaptırdığı bu misafirhane bu sorunu çözecektir. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların tamamlanmasıyla birlikte kesilen kurdelenin ardından davetliler, misafirhanenin içini gezmesinin ardından açılış programı sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa’da boşanma kavgası kanlı bitti
Şanlıurfa’da boşanma kavgası kanlı bitti
Şanlıurfa’da tefecilik operasyonu: 15 gözaltı
Şanlıurfa’da tefecilik operasyonu: 15 gözaltı