Urfa Arşivi Kuruluyor

Urfa Arşivi Kuruluyor

Şanlıurfa'da bir ilke imza atılıyor ŞURKAV bünyesinde Urfa Arşivi Kuruluyor alınan karar ile kurulacak arşiv adeta Urfa İhtisas Kütüphanesi olacak.

14 Ocak 2019 - 14:33 - Güncelleme: 15 Ocak 2019 - 22:06

Urfa Arşivi hayata geçiriliyor Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV), Urfa’da bir ilke imza atıyor Şanlıurfa Valisi ŞURKAV Abdullah Erin başkanlığında yapılan yönetim kurulu toplantısında, ŞURKAV bünyesinde Urfa Arşivinin kurulması kararı alındı.

Urfalıların ve araştırmacıların istifadesine sunulacak olan Urfa Arşivi,  Urfa’ya ait  kitap, dergi, gazete, nadir eserler, yazma eserler, ses bandı, video bandı, plak, fotoğraf, dia, mikro film, CD, DVD, MD, nota, yazılı belge vb. materyallerden oluşacak ve adeta Urfa İhtisas Kütüphanesi olacak.

ŞURKAV Yönetim Kurulundan yapılan açıklamada, “Urfa Arşivinde yer alacak olan dokümanların şehrin hafızasını oluşturacağından ve gelecek nesillere aktarılması hedeflendiğinden, elinde bu tür materyaller ve arşivleri bulunanların, arşiv sahibinin isimleri yaşatılması ve demirbaş defterine işlemek kaydıyla ŞURKAV’a teslim etmelerini rica ederiz” denildi.

2019/01/2019-01-14-14-38-48.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tartıştığı müşterinin otelini bastılar: 4 yaralı
Tartıştığı müşterinin otelini bastılar: 4 yaralı
Akçakale'de Amca Yeğenini Öldürdü
Akçakale'de Amca Yeğenini Öldürdü