Urfa Bu Bahar Daha Yeşil Olacak-Videolu Haber

Urfa Bu Bahar Daha Yeşil Olacak-Videolu Haber

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından 1’inci ve 2’nci etabı tamamlanan GAP Vadisi Projesi'nde bu kez 3’üncü etap çalışmalarının yüzde 80'lik fiziki gerçekleştirmesi sağlandı.

12 Ocak 2018 - 15:42

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden GAP Vadisinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. 1’inci ve 2’nci etabı tamamlanan GAP Vadisi Projesi'nde bu kez 3’üncü etap çalışmalarının yüzde 80'lik fiziki gerçekleştirmesi sağlandı.

Şanlıurfa tarihinin en büyük yeşil alan projesi olan GAP Vadisi Projesi'nde tüm etaplar, planlama dahilinde sürüyor. İçerisinde sosyal ve sportif alanların yanı sıra dinlenme ve mesire alanlarının yer alacağı GAP Vadisi Projesi'nde 1’inci ve 2’nci etaplar tamamlandı. Kısa bir süre sonra hizmete sunulacak 2’nci etap çalışmalarının ardından bu kez 3’üncü etapta ise yüzde 80'lik fiziki gerçekleştirme sağlandı. GAP Vadisi 3’üncü etap çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgiler alan Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, bölgede şu anda yeşil alan çalışmalarının yapıldığını söyledi. Amaçlarının Şanlıurfa'ya vizyonel çalışmalar kazandırmak olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Çiftçi, "GAP Vadisi 3’üncü etap çalışmalarında yüzde 80 fiziki gerçekleştirme sağladık. Şu anda Park ve Bahçeler Dairemiz de bitki ve ağaçlandırma çalışmalarına başladı. GAP 2 bitti, ağaçlandırması da tamamlandı ve yakın bir zamanda halkımızın hizmetine açılıyor. Diğer tüm etaplarımız da yapım aşamasında ve hızla ilerliyor. Şanlıurfa tarihinin en büyük yeşil alan çalışması yapılıyor. Zamanı da iyi kullanarak doğru bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu alanlarımızda 2 milyon ağaç ve bitki türü dikimi de söz konusu. 2018'in son aylarında tüm etapları bitirerek projemizi kullanılır hale getiriyoruz. Bu çalışmalar gelecekte Şanlıurfa'ya vizyon kazandıracaktır. Halkımız burada nefes alacak, eğlenecek, spor yapacak ve dinlenme alanı olarak kullanacaklar. Bu da yeni bir çekim merkezi demek. Her şey yolunda gidiyor. Emeği geçen tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum" dedi.

Çiftçi, alandaki temaslarının ardından şehrin diğer bölgelerinde devam eden çalışmaları incelemek üzere bölgeden ayrıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kanlar içerisinde yardım bekledi
Kanlar içerisinde yardım bekledi
Tır sürücüsünün ölümüyle ilgili 3 tutuklama
Tır sürücüsünün ölümüyle ilgili 3 tutuklama