Urfa Çalışma Grubundan Flaş Talep

Urfa Çalışma Grubundan Flaş Talep

Urfa Çalışma Grubu Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığına yazarak Rabia Meydanı adı verilen alana yeniden TOPÇU MEYDANI adının verilmesi için resmi talepte bulundu.

24 Eylül 2018 - 18:43 - Güncelleme: 26 Eylül 2018 - 15:13

Urfalıların İsmini Topçu Meydanı dediği, yeni nesilin Rabia meydanı olarak öğrendiği meydanda isim karışıklığı devam ediyor. Konu ile İlgili Urfa Çalışma Grubu Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş bir talepte bulundu.

Urfa Çalışma Grubu Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığına yazarak Rabia Meydanı adı verilerek Topçu Meydanı adının unutulmaya yüz tuttuğundan dolayı Rabia Meydanı adının farklı bir meydana verilmesi ve bu alanın Topçu Meydanı'nın bir parçası olmasından dolayı tüm meydana tek isim çatısı altında "TOPÇU MEYDANI" adının verilmesi için resmi talepte bulundu

Urfa Çalışma Grubunun Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine yazdığı yazıda şu ifadeler yer alıyor.Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin 13.05.2014 tarih ve 33 numaralı karar ile ismi değiştirilen Topçu Meydanı, Urfa’nın Kurtuluş mücadelesini çağrıştıran, kent hafızasının ve kültürüne önemli bir parça olduğu ilimizde yaşayan tüm vatandaşların kabul ettiği bir gerçektir.

Rabia Adına ve temsil ettiği değerlere karşı olmamakla beraber Rabia isminin yeni yapılacak ve isminin karışklığı neden olmayacak başka bir meydana alana verilmesi daha doğru bulmaktayız. Talebimizin Belediye Meclisinin ilk oturumunda gündeme alınmasını arz ediyoruz.İfadelerine yer verildi.

2018/09/2018-09-24-18-50-37.jpg

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Şanlı
  6 ay önce
  dünya kafar para harcandı ama beton yığınından başka bir özellği yok Haram zıkkım olsun.
 • Urfali
  6 ay önce
  Rezil ettiniz topcu meydanini hic karismayacaktiniz duzeltelim dedikce toprak yiginina donusuyor alan
 • urfali
  6 ay önce
  topcu meydanı mi kaldi oralar artık arap meydani yerli gören varmi meydanda hep süriyeli
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu