Urfa’da 400 Bin Vatandaş Havuzları Kullandı

Urfa'da 400 Bin Vatandaş Havuzları Kullandı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin yüzme havuzlarından bu yıl yararlanan vatandaşların sayısı 400 bini aştı

07 Eylül 2018 - 13:34 - Güncelleme: 07 Eylül 2018 - 13:37

urfa haber, şanlıurfa haber, urfa haberleri, şanlıurfa haberleri

Sporun her branşında gençlere yönelik yatırımlarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi'nin yüzme havuzlarından bu yıl yararlanan vatandaşların sayısı 400 bini aştı. 4 bin 700 çocuğun da yüzme öğrendiği yüzme havuzları sayesinde kanallarda ve göletlerde boğulma olayları en asgari düzeye çekildi.

Türkiye'nin en genç şehri Şanlıurfa'da son olarak hizmete sunduğu yarı olimpik ikiz yüzme havuzları ile havuz sayısını 23'e çıkaran Büyükşehir Belediyesi, yaz döneminde gençlerin en uğrak adresi oldu. 5'inin ilçe belediyelerine devredildiği 18'inin ise kendi bünyesi altında hizmete devam ettiği yüzme havuzlarında bu yıl içerisinde 400 bini aşkın vatandaş yararlandı. 35 eğitmenin yaz dönemi boyunca kurs düzenlediği havuzlarda, 4 bin 700 çocuk yüzmeyi öğrendi.

Çocuklarını gönül rahatlığı içerisinde havuzlara getirdiklerini belirten aileler, sağladığı imkanlarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve ekibine teşekkür ettiler.

KIŞ DÖNEMİNDE YETİŞKİNLERE KURS DÜZENLENECEK

Eylül ayı sonu itibari ile sezonu kapatacak olan Büyükşehir Belediyesi, bu kez yetişkinlere yönelik yüzme kursu düzenleyecek. Biri kadınlara diğeri erkeklere olmak üzere GAP 3 Millet Bahçesinde 2 ve ŞUTİM'de yer alan 1 adet Kapalı Yüzme Havuzu ile toplamda 3 yüzme havuzunun hizmet vereceği son bahar ve kış sezonu içerisinde yetişkinlere hafta içi ve hafta sonu uzman eğiticiler tarafından eğitimler verilecek. 

ENGELLİ VATANDAŞLAR YÜZMEYİ ÖĞRENİYOR

Türkiye'nin en büyük engelli koordinasyon merkezi olan Şanlıurfa Engelli ve Yaşam Merkezinde ise engelli vatandaşlara yönelik yüzme kursları düzenleniyor. Yine uzmanlar eşliğinde ve büyük titizlikle devam eden kurslar sayesinde çok sayıda engelli vatandaş yüzmeyi öğrendi.

KANALLARDA BOĞULMA OLAYLARI AZALDI

Büyükşehir Belediyesinin yüzme havuzları hizmetinden dolayı son yıllarda kanallarda ve göletlerde boğulma olayları azalırken, aileler çocuklarını gönül rahatlılığı ile kurslara getirdiklerini söylediler.

Şanlıurfalı aileler, "Büyükşehir Belediyesi sayesinde çocuklarımız yüzmeyi öğrendi. Yüzmeyi öğrenmelerinin ardından havuzlara gelip hem serinliyorlar hem de eğleniyorlar. Bu hizmetin tüm ilçelere yayılması da ayrıca önemli bir konu. Böylesine bir yaklaşım gösteren Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyoruz" dediler.

Bu haber 851 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Birden Ailesinin Acı Günü
Birden Ailesinin Acı Günü
Estetik mağduru kadının yüzü tanınmaz hale geldi
Estetik mağduru kadının yüzü tanınmaz hale geldi