Urfa’da 45 Yıllık Kan Davası Son Buldu

Urfa'da 45 Yıllık Kan Davası Son Buldu

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yaklaşık yarım asırdır kan davalı olan Kejan aşiretine mensup iki akraba aile olan Aslanalp ve Çelik aileleri arasındaki kan davası son buldu.

25 Şubat 2018 - 12:43

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yaklaşık yarım asırdır kan davalı olan iki akraba aile olan Kejan aşiretine mensup Aslanalp ve Çelik aileleri  Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı ve Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar’ın girişimleriyle son buldu.

45 sene öncesine dayanan bir husumet sonucu Kejan aşiretine mensup Aslanalp ve Çelik aileleri arasında başlayan kan davasını bitirmek üzere ilçeye gelen Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, iki ailenin önde gelenlerini bir araya getirerek yarım asra yakın süren kan davasını sona erdirdi. Kan davasını sona erdiren aileler, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar’ın katılımıyla, ilçe merkezindeki bir düğün salonunda bir araya geldi. Husumetli ailelere mensup kişiler tekbirler eşliğinde el sıkışarak barıştı ve hep beraber barış yemeği yedi. Hayırlı bir işe hep birlikte vesile olduklarını belirten Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, şunları kaydetti:

“Her iki aile arasında tabii çok uzun yıllar öncesinde yaşanmış bir olaydı bu, Allah bu tür acıları, bu tür olayları bir daha yaşatmasın. Özelikle böyle akraba aileler arasında olan bu olaylar çok daha zor oluyor. Ama şimdi bazı sebeplerden dolayı yarım kalmış bir işi, şimdi hep birlikte tamamına erdireceğiz. Allah bu barışta emeği geçen herkesin hayrını kabul etsin. Özelikle Kejan aşiretinin önde gelen isimlerinden ve muhtarımız Mahmut Atilla beye de teşekkür ediyorum, gerçekten onun da emekleri bu barışta çoktur. Allah hepinizden razı olsun” dedi.Barış yemeğinde AK Parti İlçe Başkanı İlhan Çelik, yönetimi ile her iki aileye mensup çok sayıda kişi hazır bulundu

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfa'daki Yediemin Otoparkları Boşaltılıyor
Urfa'daki Yediemin Otoparkları Boşaltılıyor
CHP Şanlıurfa Demokrat Partiyi Ziyaret Etti
CHP Şanlıurfa Demokrat Partiyi Ziyaret Etti