Urfa’da 9 Okul PİSA’ya Katılmaya Hak Kazandı

Urfa'da 9 Okul PİSA'ya Katılmaya Hak Kazandı

83 ülke okulunun katılacağı Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı' (PISA) programında Şanlıurfa 9 okul temsil edecek.

29 Mart 2018 - 12:51 - Güncelleme: 29 Mart 2018 - 12:54

2018 Nisan ayının 3. Haftasında yapılması planlanan ve dünya genelinde 83 ülke okulunun katılacağı Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı' (PISA) programında Türkiye’den Şanlıurfa 9 okul temsil edecek.

Şanlıurfa’dan toplamda 9 okulun katılım sağlayacağı ve bunlardan 4’ün Siverek ilçesinden olması, ilçenin değerini artırıyor. İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Hacı Ali Okur, İlçede PISA’ya katılacak okullarda hazırlık çalışmalarını yerinde inceledi. Okur, öğrenci, öğretmen ve idarecilerle görüşerek, herkese başarılar diledi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu, “Kısa adı PISA olan (Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı) Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) tarafından üye ülkelerin 15 yaş grubu (2018 yılı için 2002 doğumlu) öğrencilerinin katıldığı, öğrencilerin matematik, fen ve okuma becerileri alanlarındaki bilgi ve becerilerinin değerlendirilmesine yönelik bir tarama araştırmasıdır. Bu yıl ilçemizden 4 okulumuz bu programa katılmayı hak kazandı, bu okullarımız dünya ülkeleri içerisinde, ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum. Tüm öğrencilerimize başarılara diliyorum” dedi

İlçeden programa katılacak olan okulların Siverek Anadolu Lisesi, Karacadağ Anadolu Lisesi, Siverek Kız Anadolu Lisesi ve Şehit Ali Öztürk Anadolu lisesi olduğu belirtildi.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Filoloji Üniversitesi Birecik'i Keşfedecek
Filoloji Üniversitesi Birecik'i Keşfedecek
Şanlıurfa Valiliği Logo Şanlıurfa Valiliği Logosu
Şanlıurfa Valiliği Logo Şanlıurfa Valiliği Logosu