Urfa’da Bayram Trafiği Tedbirleri Alındı

Urfa'da Bayram Trafiği Tedbirleri Alındı

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü 2018 Yılı Kurban Bayramı Trafik Tedbirlerini aldı

19 Ağustos 2018 - 15:43

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü 2018 Yılı Kurban Bayramı Trafik Tedbirlerini aldı.Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Bayram sevincimizin üzüntüye dönüşmemesi, vatandaşlarımızın huzurlu ve güvenli bir şekilde yolculuk yapabilmelerini temin etmek için Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü olarak Kurban Bayramı süresince trafik kazalarının önlenmesine yönelik gerekli tedbirler alınmıştır. Bu kapsamda;

Drone ile havadan trafik denetimlerinde bulunulacaktır.

Trafik ekibi sayısı artırılarak hız ihlali, emniyet kemeri kullanma vb. ihlallere karşı trafik denetimlerine ağırlık verilerek, sürücülere kurallara uyulması yönünde bilgilendirmeler yapılacaktır.

Hız ihlallerinin önlenmesi amacıyla farklı noktalarda seyir halinde ve çevirmeli olarak radar denetimleri yapılacaktır.

Toplu taşıma yapan araçlar üzerinde sivil personel görevlendirilecek, şoförlerin araç sürme sürelerine uyup uymadıkları ve hız ihlalinde bulunup bulunmadıkları kontrol edilecektir.

Araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde trafik denetimleri artırılacaktır.

Özellikle şehirlerarası toplu taşıma araçları, tur otobüsleri ve mevsimlik işçi taşıyan araçlar üzerinde denetimlerimiz artırılacaktır. Şehirlerarası toplu taşıma yapan araç sürücülerinin 02.00/08.00 saatleri arasında uygulama noktalarında durdurularak gerekli kontroller yapılacak bu esnada 20 dakika sürücünün dinlendirilmesi sağlanacaktır.

Sürücülerin ve yolcuların bilgilendirilmeleri amacıyla broşür dağıtımları yapılacaktır.

Vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi ve duyarlılıklarının arttırılması için ilimizin değişik alanlarına afiş ve pankartlar asılacaktır.

Toplu taşıma yapılan şehirlerarası otobüs terminalinde yolcuların ve sürücülerin bilgilendirilmesi amacıyla 24 saat boyunca güvenli bir seyahat için sürücülerin ve yolcuların dikkat edeceği hususlar her saat otobüs terminali ortak anons sisteminden okunarak bilgilendirme yapılacaktır.Sürücülerimizin hız limitlerine, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları ile trafikte nezaket ve saygı kuralları içinde sürüş gerçekleştirmeleri neticesinde bayram sevincimizi üzüntüye dönüştüren trafik kazalarının meydana gelmemesi en büyük temennimizdir.İfadelerinde bulunuldu

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Takla Atan Motosikletin Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Takla Atan Motosikletin Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Budak Ailesinin Acı Günü
Budak Ailesinin Acı Günü