Urfa’da Geceleri Yan Kesiciler Var

Urfa'da Geceleri Yan Kesiciler Var

Şanlıurfa’da 15 yıldır esnaflık yapan Recep Çelik Şanlıurfa 63 COM’a  yaptığı açıklamada, Geceleri Urfa çarşında yan kesicilerin olduğunu ifade etti.

02 Mayıs 2018 - 15:31

Şanlıurfa’da 15 yıldır esnaflık yapan Recep Çelik, Şanlıurfa 63 COM’a  yaptığı açıklamada; Geceleri çarşı da yan kesiciler var bunun hakkında konuşmak gerekir, bunun başlıca sebebi işsizlik diye düşünüyorum. Gençlerimiz işsiz bu yüzden madde satıyorlar birçok mahalle aralarında, biz devletimizden buna bir çare bulmasını istiyoruz, denetimlerin daha da sıklaştırılması lazım çünkü bunlar genellikle işsizlikten kaynaklanıyor.  Burada yıllardan beri esnafız ve çarşıdan geçen gençleri görüyoruz, bıçak taşıyan, silah taşıyan, madde taşıyan bunlara devletimiz el atsın yoksa ileri de daha kötü ve ciddi sorunlar doğar. Yaşı küçük olan gençlerimiz de bunlara bakıp  özeniyor ve onlar da aynı pislikleri yapmaya başlıyor.

İşsizlik had safhada

Çelik, Maalesef çoğu gencimiz işsiz durumda devletimiz bu işsizlik konusuna da bir çare bulursa çok seviniriz, vatanımız için devletimiz savaşlara giriyor Allah yardımcımız olsun evet de bu konuya da bir çare bulunması lazım. Çözüm olarak denetimlerin sıkılaştırılması gerekiyor, gençlerimizin gözü korksa en azından bu kadar suç işlenmez, görüyoruz sokak aralarında gençlerimizin halini milletin önünü kesiyorlar, emin olun biz gece gezmeye korkuyoruz. Hatta genellikle bu suçları işleyen Suriyeliler, ara sokaklarda 5 – 10 lira için milletin önünü kesiyorlar bu da işsizlikten kaynaklanıyor. Devletimizden ricamız daha çok fabrikalar açılsa, daha fazla iş imkânı olsa bu olumsuz olaylar olmaz, en azından gençlerimizin bir uğraşı olur, evine bağlı olur. Biz yıllardır çarşıda esnaf olmamıza rağmen biz bile gece geç saatler de korkuyoruz bu yüzden saat akşam 9 olunca hemen dükkanı kapatıp evimize kaçıyoruz.

Şanlıurfa’da fabrikalar kurulup işsizliğe çare bulunmalı

Çelik, Oysa ki Şanlıurfa’mız da fabrikalar kurulsa gençlerimiz en azından işsiz kalmaz, şuan görüyoruz gençlerimizi 2 – 3 yıl çalışmayan var adamın cebinde parası yok hal böyle olunca ne yapacak? En azından birinin önünü keseyim de para alyım diyor ya da gidip madde satıyor kolay kazanç olduğu için, Şanlıurfa’mız istihdam açısından maalesef çok geride, fabrika sayısı yetersiz oysa birçok alanımız var fabrika yapımına müsait olan, alanımız var ama maalesef kimse ilgilenmiyor. Yetkililer bu konuya el atsa istihdam açısından emin olun düzeliriz ama böyle giderse daha da gerileriz. Dedi.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da dereye düşen çocuk boğuldu
Şanlıurfa'da dereye düşen çocuk boğuldu
Şanlıurfa’da deprem
Şanlıurfa’da deprem