Urfa’da Görüntü Kirliliği Ortadan Kaldırılıyor

Urfa'da Görüntü Kirliliği Ortadan Kaldırılıyor

Şanlıurfa'da modernleşme ve kent estetiğinin korunması anlamında Asfalt Caddesi ve Haşimiye Meydanında yaptığı cephe çalışmalarıyla şehrin yeni görünümüne kavuşmasını sağlıyor.

28 Ağustos 2018 - 13:24 - Güncelleme: 28 Ağustos 2018 - 13:27

Şanlıurfa'da modernleşme ve kent estetiğinin korunması anlamında çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Asfalt Caddesi ve Haşimiye Meydanında yaptığı cephe çalışmalarıyla şehrin yeni görünümüne kavuşmasını sağlıyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi şehrin işlek caddelerinde dış cephe iyileştirme çalışmalarına devam ediyor. Daha önce Tekel Caddesi, Kalkan Caddesi, Yıldız Meydanı, Divan Yolu Caddesi ile Birecik, Siverek ve Viranşehir ilçelerinde cephe düzenleme çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, uygulamasını kentin en işlek caddelerinde sürdürüyor. Cadde üzerinde bulunan esnaf, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin Şanlıurfa'nın gelişimi ve modernleşmesi anlamındaki çalışmalarından memnun olduklarını belirterek Büyükşehir yönetimine teşekkür ettiler.

AMAÇ, GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNİ ORTADAN KALDIRMAK

Büyükşehir Belediyesinin uygulamasında binaların dış cephesi yalıtım sistemi ile kaplanırken binada bulunan levhalar ve renkler tek tip oluyor. İşyeri anlamındaki mekanlar ise tahta ahşap döşemesi ile tekrar yenilenirken, esnafa modern kepenk sistemi sağlanıyor. Yine tanıtıcı levhalar tek tip hale getirilirken, işyerleri yeni görüntüsü ile vatandaşlardan olumlu yönde eleştiriler alıyor.

ESNAFTAN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

İşyerlerinin şimdiki halinin daha modern hale getirildiğini belirten esnaf, "Çalışmalar titizlikle ve özenle sürdürülüyor. Dış cephe kaplaması ardından kepenk sistemi getirildi ve son olarak levhalar düzenlendi. Tüm işlemler Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapıldı. Emeği geçen Başkanımız Nihat Çiftçi'ye ve ekibine teşekkür ederiz" diye konuştular

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dicle Elektrik Şanlıurfa’daki iftarda bir araya geldi
Dicle Elektrik Şanlıurfa’daki iftarda bir araya geldi
Büyükşehir, Göbeklitepe'ye sefer başlatıyor
Büyükşehir, Göbeklitepe'ye sefer başlatıyor