Urfa’da Hangi Estetik Ameliyatlar Yapılabiliyor ?

Urfa'da Hangi Estetik Ameliyatlar Yapılabiliyor ?

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hizmet vermeye başlayan Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniğinde yapılmakta olan bazı ameliyatlarla ilgili sizleri bilgilendirmek istedik

21 Kasım 2018 - 12:46 - Güncelleme: 22 Kasım 2018 - 15:38

Değerli Şanlıurfa 63 Haber Okuyucuları Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hizmet vermeye başlayan Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniğinde yapılmakta olan bazı ameliyatlarla ilgili sizleri bilgilendirmek istedik ;

Estetik ameliyatlarından bahsetmemiz gerekirse başlıca yüzünüzü ilgilendiren, yüzünüze uygun ve sizinle beraber karar verdiğimiz burun estetiği( rinoplasti) ameliyatı, yüz estetiği ve yüz germe ameliyatı, kepçe kulak ameliyatı, göz kapağı estetiği ameliyatı ve yanak inceltme ameliyatlarının yanı sıra sadece yarım saatinizi alabilecek şekilde sizleri güzelleştirebilecek ve mutlu edebilecek ameliyatsız estetik uygulamaları yanak, dudak dolgusu, botoks uygulamarı , prp ve peeling (cilt gençleştirme ) uygulamaları Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılabiliyor.

Hastalarımızın sıklıkla sorduğu yüz estetiği dışında vücudunuzu ilgilendiren deformitelerinizi düzeltebilecek ve daha iyi görünmenizi sağlayacak meme estetiği ( meme dikleştirme, protez ile meme büyütme ve meme küçültme ) , abdominoplasti (karın şekillendirme- inceltme ) ve genital bölge estetik ameliyatları kliniğinde yapılmaya başlandı.

Bir diğer konumuz meme kanseri sonrası kaybedilen meme dokusu , hastalarımızda bedensel bütünlüğü bozmakta ve hastalarımızda bu süreç psikolojik sorunlara da yol açmaktadır. Hastanemizde meme kanseri ameliyatı ile eşzamanlı tek bir ameliyat ile hem meme kanseri olan dokunuzdan kurtulabilir ve aynı ameliyatta kendi dokunuzdan veya meme protezi ile yeni bir meme dokusuna kavuşabilirsiniz. Bu sayede ameliyattan uyandığınızda meme kanserli dokunuzun alındığını fakat yerinde yeni bir meme dokusuna kavuştuğunuzu görebilirsiniz. Bu ameliyatlar ile ilgili bilgi almak için Plastik Cerrahi polikliniğine başvurmanız yeterlidir.

Günümüzde birçok merkezde ve hastanemizde de yapılan zayıflama ( mide küçültme ) ameliyatları yapılmaktadır. Bu ameliyatlar sonrasında oluşan karın, meme, kol ve bacak ciltlerinde kaybedilen kilolar sonrasında sarkma ve gevşeme gibi deformiteler oluşmaktadır. Ciltte oluşan bu sarkmaların tedavisi ve vücut şekillendirme işlemleri hastanemizde Plastik, Rekonstrüktif Ve Estetik Cerrahi Uzmanları tarafından yapılıyor.

Estetik ameliyatların yanı sıra cilt kanserleri ameliyatları ve takibi, yüz kırıkları ve doğumsal anomali sonucu bölgemizde sık görülen dudak ve damak yarıklı bebeklerimizin ameliyatları artık Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılıyor.

Geçirilen Yanık yaralanması sonrası cilt perdelenmeleri ve büzülmesi (kontraktür ) sonucu oluşan fonksiyon kaybı ameliyatları doku nakilleri de Plastik, Rekonstrüktif Ve Estetik Cerrahı tarafından yapılabiliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu