Urfa’da HDP Eriyor, AK Parti’ye Toplu Katılım- Videolu Haber

Urfa'da HDP Eriyor, AK Parti'ye Toplu Katılım- Videolu Haber

Şanlıurfa Ceylanpınar İlçesinde Şeyhanlı aşiretinden Altın Mahallesi sakinlerinin tamamı AK Partiyi destekleme kararı aldı.

22 Kasım 2017 - 09:42 - Güncelleme: 22 Kasım 2017 - 10:26

Urfa'da HDP'nin oy alabildiği yerleden olan Ceylanpınar'da HDP'nin Oyları Eriyor, Mahallenin Tamamı AK Parti'ye Katıldı.Şanlıurfa Ceylanpınar İlçesinde Şeyhanlı aşiretinden Altın Mahallesi sakinleri AK Partiyi destekleme kararı aldı. Mahallenin ileri gelenlerinden Şeyh İsmail Çeçan, birlik beraberlik mesajı verdi

Seçim sathına yaklaşılırken saflarda yavaş yavaş netleşmeye başladı. Şanlıurfa Ceylanpınar kırsal mahallelerinden olan ve daha önce HDP'yi destekleyen Şeyhanlı Aşiretinden Altın Mahallesi sakinleri AK Partiyi destekleme kararı aldı. Şanlıurfa eski Milletvekillerinden Seydi Eyüpoğlu'nun da akrabaları olan Altın Mahallesi ileri gelenlerinden Şeyh İsmail Çeçan, birlik beraberlik mesajı verdi.

ALTIN MAHALLESİ TEK VÜCUT OLARAK AK PARTİDE OLACAKLAR

Altın Mahallesinde düzenlenen yemekli programda konuşan Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla ise Altın Mahallesinin bundan böyle Ak Partiyle beraber olacağını söyleyerek, "Bugün kıymetli vekilimiz Seydi Eyüpoğlu ile beraber Altın Mahallemizi ziyarete geldik. Altın köy muhtarı ve mahalle sakinlerinin misafiri olduk. Seydi amcayla yaptığımız görüşmeler sonucunda aramızda ufak tefek kırgınlıklar olan Altın Mahallesi sakinleri ile bir araya geldik. Ama bu kırgınlıkları bir tarafa atıyoruz. Bundan sonra Şeyhanlı olan Altın Mahallesi sakinleri ile hep beraber el ele omuz omuza birlik ve beraberliğimizi buradan ilan ediyoruz. Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin. Katkısından dolayı Seydi Eyüpoğlu'na çık teşekkür ediyorum. Altın Mahallesi inşallah önümüzdeki seçimlerde tek parça olarak Ak Partiyle beraber olacaklar." dedi.

KIRGINLIKLARI GERİDE BIRAKTIK

Şanlıurfa eski Milletvekillerinde Seyit Eyüpoğlu da, Mahallenin ileri gelenlerinden Şeyh İsmail Çeçan'a teşekkür ederek, "Altın Mahallesi sakinleri uzun süredir bizleri davet ediyorlardı. Gelişimiz bugüne nasip oldu. Özellikle belediye başkanımız Menderes Atilla ve heyetinin gelmesini istemişlerdi. Ben de Ceylanpınar'a geldim. Önce belediyemize uğradım. Belediye Başkanımızla, encümenlerimizle ve belediye eski başkanlarından Mehmet Sait Atilla ile birlikte Altın Mahallemize gelerek Şeyh İsmail Çeçan'ın misafiri olduk. Daha önce küçük kırgınlılar vardı, onların hepsini geride bıraktık." diye konuştu.

ARTIK BİRLİK VE BERABERLİK VAKTİ

Birlik ve beraberliğe her zamankinden fazla ihtiyaç duyulduğunu vurgulana Eyüpoğlu, "Birli ve beraberliğe ihtiyacımız vardı. Ben de birlik ve beraberliği seven bir insanım. Birlik ve beraberlikten güç doğar ve hayır vardır. Bugün birlik ve beraberlik için durmadan çalışıyoruz. Bu konuda birlik ve beraberliğini esirgemeyen Şeyh İsmail Çeçan'a teşekkür ediyorum. Tek bayrağımız var, tek vatanımız var. Tek bayrağa ve tek vatanımıza sahip çıkmamız lazım." dedi.

SEYDİ EYÜPOĞLUN'A TEŞEKKÜR EDİYORUM

Şeyhanlı Aşireti ileri gelenlerinden Şeyh İsmail Çeçan da katkılarından dolayı Seydi Eyüpoğlu'na teşekkür ederek, "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyorum. Şanlıurfa vekilim Seydi Eyüpoğlu'na da çok teşekkür ediyorum. Bil hassa Şeyh İsmail olarak kendisini aşiretimizin reisi olarak kabul ediyor ve kendisini bir aba hediye etmek istiyorum." diye konuştu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çadırcı ve Saraç Ailesinin Acı Günü
Çadırcı ve Saraç Ailesinin Acı Günü
Ali Türkmen Vefat Etti
Ali Türkmen Vefat Etti