Urfa’da Hukuk ve Eczacılık Fakültesi Açılacak

Urfa'da Hukuk ve Eczacılık Fakültesi Açılacak

Şanlıurfa’da Harran Üniversitesi bünyesinde Hukuk ve Eczacılık Fakültesi kurulması ilgili YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç Beyi makamında ziyaret ettiler.

22 Mart 2018 - 09:23 - Güncelleme: 22 Mart 2018 - 18:46

AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Mahmut KAÇAR ile Mehmet AKYÜREK Şanlıurfa’da Harran Üniversitesi bünyesinde Hukuk ve Eczacılık Fakültesi kurulması ve kuruluşu yapılan Diş Hekimliği fakültesine de bu yıl öğrenci alınması ile ilgili YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç Beyi makamında ziyaret ettiler.

Ziyaretle ilgili Milletvekili Mahmut KAÇAR yaptığı açıklamada;“Şanlıurfa nüfusu ve potansiyeli itibariyle Türkiye’nin en önemli, bölgemizin ise merkez şehridir. Harran Üniversitesi bünyesinde Hukuk ve Eczacılık Fakültesinin bir an önce açılması, kuruluşu tamamlanan Diş Hekimliği fakültemizin de bu yıl öğrenci alınması şehrimizin açısından son derece önemlidir. Konuyla ilgili YÖK Başkanımız ile detaylı bir görüşme yaptık, öncelikle kuruluşu tamamlanan Diş Hekimliği Fakültesi’ne bu yıl öğrenci alınması, Hukuk Fakültesinin bir an önce kurulması ve Eczacılık Fakültesi kurulması için ise çalışma başlatılması noktasında görüş birliğine vardık.

Sayın YÖK Başkanımıza katkı ve yaklaşımından dolayı tüm Şanlıurfalı hemşerilerim adına teşekkür ediyorum”.Ziyarette Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan TAŞALTIN da hazır bulundu.(Şanlıurfa 63 Haber- Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfalı Gençlerde Dövme Merakı
Urfalı Gençlerde Dövme Merakı
Ceylanpınar'da Kesilen Cezaları ile İlgili Açıklama
Ceylanpınar'da Kesilen Cezaları ile İlgili Açıklama