Urfa’da Kapanan Tıp Merkezlerinin Sesi Olacak

Urfa'da Kapanan Tıp Merkezlerinin Sesi Olacak

Sağlık Çalışanları Eğitim, Araştırma Derneği başkanı Salih Çoban, Şanlıurfa'da kapanan tıp merkezlerinin sesi olabilmek için Ankara'ya gitti

03 Mayıs 2018 - 14:52 - Güncelleme: 04 Mayıs 2018 - 22:27

Sağlık çalışanlarının sorunlarını meclise taşımak için oluşturduğu heyetle Ankara ya giden Sağlık Çalışanları Eğitim ve Araştırma Derneği Genel Başkanı Salih Çoban, konu hakkında Şanlıurfa Milletvekillerinin yanı sıra sağlık Bakanına konu hakkında bilgi verecek.

Sağlık çalışanlarının haklarını her platformda savunacaklarını söyleyen Sağlık Çalışanları Eğitim ve Araştırma Derneği Genel Başkanı Salih Çoban, sorunlar hakkında oluşturduğu klasörü sunmak ve fikir alışverişinde bulunmak için Ankara’ya gitti.

Sağlık Çalışanları Eğitim, Araştırma Derneği ve Nur Hayat Tıp Merkezi Yönetim Kurulu Genel Başkanı Salih Çoban konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Şanlıurfa’nın en büyük sıkıntılarından biri olan haksız yere kapanan tıp merkezleri ve özel hastanelerin mağduriyetleri kamuoyu malumunca ortada.

Dişimi tırnağıma takıp, zorluklar çekerek açtığım tıp merkezini yolsuzluk iddiasıyla kapattılar. Benim gibi mağdur olan birçok tıp merkezi var Hastalar mağdur sağlık çalışanları işsiz işverenler de düşünceli.

Bu konuyu görüşmek üzere defalarca Ankara`yagittim bakanlarımızla, milletvekillerimizle görüşmeme rağmen hiç bir cevap alamadım. Türkiye`de 81 il varken neden özellikle Şanlıurfa`da bu kadar hastane kapanıyor?

Herkes bütün bunların bilincinde ama kimse bu konuda halkın sesi olmuyor. Özel Hastanelerin ve tıp merkezlerinin kapanmış olması halkı devlet hastanelerine mecbur ediyor. Suriyelilerinde Şanlıurfa da fazlasıyla yer alması nedeniyle aşırı yoğunluk yetersiz hizmet ve yetersiz hijyen daha büyük problemlere neden oluyor.

Bu durumdan dolayı devlet hastaneleride gerekli hizmeti yerine getiremiyor. Yeterli hizmet göremeyen halkımızda devlet hastanelerinden şikâyetçi. Kapanan özel hastaneler ve tıp merkezlerinde çalışan sağlık personelleride işsiz.

Hem kendileri hem de aileleri mağdur. Hepsi derneğimize başvurup bu sıkıntıları dile getirmemizi istiyor. Ben dernek başkanı olarak yapılan haksızlıklara göz yummayacağım. Kapanan Tıp merkezleri ve özel hastanelerin açılması, sağlık çalışanların işsiz kalmaması ve en önemlisi hastaların daha fazla mağdur olmaması için bu insanların sesi olacağım ve mağduriyetlerin giderilmesi adına elimden geleni yapacağım.

Haksız yere SGK sözleşmesi iptal olan sağlık kurumları olarak çok mağdur olduklarını bizimle beraber binlerce sağlık çalışanının ve hastaların da mağdur edildiğini dile getirmek ve sonuna kadar haklarını savunacağımızı, yetkililerin bu işe el atması için elimden geleni yapacağım.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tartıştığı müşterinin otelini bastılar: 4 yaralı
Tartıştığı müşterinin otelini bastılar: 4 yaralı
Erdoğan Urfa Arabası İle Yaşadığı Kazayı Anlattı
Erdoğan Urfa Arabası İle Yaşadığı Kazayı Anlattı