Urfa’da Kuyumcular 10 Çeşit Fiyat Söylüyor

Urfa'da Kuyumcular 10 Çeşit Fiyat Söylüyor

Şanlıurfa’da kuyumculuk yapan Bülent İZGÖRDÜ,Başkanımızın bu kadar uğraşmasına rağmen, fiyatlarda ki istikrarı yakalamamız için fiyat birliğinin olması gerektiğini belirtti.

26 Mart 2018 - 20:17

40 yıldan beri Şanlıurfa’da kuyumculuk yapan Bülent İZGÖRDÜ Şanlıurfa 63 Haber’e yaptığı açıklamada, Kuyumculukta şuan da ayar bakımından Sayın Başkanımızdan Allah razı olsun bu konuya çok güzel bir şekilde denetleyerek bunu rayına oturtturdu fakat bizim tek bir eksikliğimiz var, kuyumcular olarak ortak sorunumuz biz para kazanamıyoruz.

Şanlıurfa Kuyumcu Esnafı Bülent İzgördü Başkanımızın bu kadar uğraşmasına rağmen, fiyatlarda ki istikrarı yakalamamız için fiyat birliğimiz olsun fakat bunu bir türlü başaramıyoruz. Yemin ediyoruz, bazı şeyler söylememize rağmen bir türlü bunu tutturamadık, bizim kuyumcular olarak tek sorun ben bunu görüyorum. İnşallah o da rayına oturacak, sayın başkanımızın böyle fedakârca çalışmasından dolayı, dikkatli ve titiz bir şekilde bunu da oturtturacağız. Sabit fiyat konusunda biraz eksikliğimiz var, geçenler de yabancı bir müşteri gelmişti, yukarıdan buraya kadar, bizim dükkânımıza kadar geliyor 10 çeşit fiyat söyleniyor bu durum müşteriye de güvensizlik veriyor. Fakat esnaf olarak birlikteliğimiz olsa müşteri de rahat bir şekilde gelip alışverişini yapar ama ben başka bir fiyat söylesem o başka bir fiyat söylediği zaman müşteri de güvensizlik içerisinde oluyor. Örneğin il dışında diyorlar Urfa’da ucuz veriyorlar diye, orada ki kuyumcu arkadaşlarımız da onların ayarları düşük vs gibi bahaneler söylüyorlar kötülemek için, aslında biz burada para kazanmıyoruz bizim altınımız onlardan da sağlam. Bütün Urfa işlerimizle, bileziğimizle, fantezilerimizle hepsi 916, 1 milim bile eksik gelmez Allah’ın izniyle fakat gel gör ki fiyat konusunda kazancımız hemen hemen sıfıra yakın bir şey. Çözüm olarak arkadaşlarımızın söz verdikleri zaman sözlerinde durması, bu meslek hakikaten de güzel bir meslek, bu mesleğimizin kadir ve kıymetini bilemiyoruz eğer güzel bir şekilde bunu icra edebilsek, fiyat birliğimizin de olması lazım. Dedi (Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • şükür yok
    1 yıl önce
    nasıl bi yalan yav sen nerdeyse sıfıra sıfır kazanacaksın urfanın en değerli yerinde dükkanın olacak biraz şükeredin ben anlamıyorum yav dünya sizin olsa yine kazamıyoruz dersiniz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2.Avrupa Spor Festivali Şanlıurfa'da Başlıyor
2.Avrupa Spor Festivali Şanlıurfa'da Başlıyor
ŞUTSO'da Uluslararası Ticaret Eğitimi Verilecek
ŞUTSO'da Uluslararası Ticaret Eğitimi Verilecek