Urfa’da Müze Gibi Dernek

Urfa'da Müze Gibi Dernek

Şanlıurfa’da Şairler ve Bestekarlar Derneği başkanlığı yapan Müslüm DİŞİKIRIK, Burası “Şanlıurfalı Şair ve Bestekarlar müzesidir” dedi.

19 Kasım 2017 - 01:04 - Güncelleme: 19 Kasım 2017 - 01:12

2008 yılından bu yana Şanlıurfa’da Şairler ve Bestekarlar Derneği başkanlığı yapan Müslüm DİŞİKIRIK Halep çarşısındaki Dernek binasında bugüne kadar 300’e yakın şair ve bestekarların portrelerini, beste, plak ve şarkılarını teşhir ettiklerini ifade ederek burası “Şanlıurfalı Şair ve Bestekarlar müzesidir” dedi.

Kendisinin de yıllardan beri bir bağlama çaldığını ve Şanlıurfa mûsikisi’nin hayranı olduğunu söyleyen Müslüm DİŞİKIRIK sanat uğruna gözlerini dahi feda ettiğini söyledi.

Dernek binasında kendisini ziyaret eden UYGAD Güneydoğu Bölge Temsilcisi M. Sıtkı ALOĞLU “Müslüm usta dernek binasını bir sanatçılar müzesi olarak tanzim etmiş fakat ne yazık ki yerel idareler ve kültür daireleri Müslüm ustanın arşivinden yeteri kadar istifade etmemekteler, böyle değerli bir ustayı biz de UYGAD çatısı altında çalışmaya davet ettik” dedi.

Şairler ve bestekarlar dernek başkanı Müslüm DİŞİKIRIK “Sıtkı bey eski bir arkadaşımız Sıtkı bey ve UYGAD üyelerinin bizi ziyaretinden ziyadesiyle mutlu olduk, davetine icabet edeceğiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Darp Olayı Protestosunda Doktordan Şok Tepki
Darp Olayı Protestosunda Doktordan Şok Tepki
Donmak üzereyken bulundu ilk cümlesi yürek burktu
Donmak üzereyken bulundu ilk cümlesi yürek burktu