Urfa’da özel girişimcilik yok-Videolu Haber

Urfa’da özel girişimcilik yok-Videolu Haber

Vali Abdullah Erin’den Şanlıurfalılar hangi sorunu öncelikli çözmesi sorduk. Urfalı Vatandaşlardan Serdar Ayışık çarpıcı açıklamalarda bulundu.

08 Ağustos 2017 - 21:20

Şanlıurfa 63 Haber Şanlıurfa’ya atanan Vali Abdullah Erin’den Şanlıurfalılar hangi sorunu öncelikli çözmesi sorduk. Urfalı Vatandaşlardan Serdar Ayışık çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Eğitim yerel değil genel bir sorun

Serdar Ayışık Şanlıurfa 63 Haber’e yaptığı özel açıklamada; Eğitim, Valilikle halledilebilecek bir sorun değil. Türkiye’nin tümden eğitim yönünde bir gelişmenin sağlanması lazım. Sorunların tespit edilmesi lazım sanırım  Danimarka'da kötü not almasından kaynaklı bir durum vardı ve küçük bir müdahale ile o sorun halledildikten sonra yanılmıyorsam Danimarka eğitimde Dünya'da 4.cü sıraya mı ne geçti Türkiye’nin de eğitim şekli sürekli değişiyor öğrenci daha bir sisteme alışmadan diğer bir sisteme geçiyor aşırı bir rekabet ortamı var. Öğrenciler sürekli bir baskı altında öğretmenlik alımları sürecinde de baraj sisteminin getirilmesi gerekiyor çünkü eğitim bu tür alanlarla ilişkilidir doktor olsun avukat olsun mühendis olsun hem öğretmen elinden geçen o şekilde öğretmenlerin önünü de yapıyoruz.

İyileşmeyen hastalar Ankara ve Antep’e gidiyor.

Sağlıkta da diğer şeylere baktığımızda İstanbul Ankara Antep bunlar iyileşemeyen hastalarımızı oraya gönderdiğimizden kısa bir sürede iyileşiyorlar: Artık doktorların belli bir seviyeye geldikten sonra Urfa’yı tercih etmemesimidir? Urfa’da kalmak mı? İstemiyorlar işte Urfa’ da tecrübe alıp başka şehirlere gidiyorlar. Öyle bir düzende taşıyor doktora da gittiğinizde çok sayıda kişi almaya çalışıyorlar.  1 gün içerisinde birçok kişiye bakmaya çalışıyorlar. Tabi bu şekilde hastanın üstünde çok iyi durmak lazım soruları sormak lazım geçmişiyle ilgili bütün hastalıkları verilerin toplanması lazım ama doktor direk çok kişiye sormadan sanki kalıplaşmış ilaçlar dediğim gibi ben bu konuda çok hani bilgili değilim. O şekilde de hani yanıltmak istemem ama özelliklede hani diyorum ya dışarıda kalan hastalar burada kalan hastalardan daha çabuk iyileşiyor.

Urfa’da özel girişimcilik yok

Sanayi şimdi Antep’te baya bir gelişmiş durumda kendilerini sürekli yeniliyorlar kendilerini sürekli sanayi alanında geliştiriyorlar. Sanki bu durumu onların Urfa’yı zayıflatır bir şekilde önüne geçmiş Urfa’da özel girişimcilik görmüyorum. Antep’te bu daha yüksek benim Antepte birkaç belirli kişi bir araya gelebiliyor ama Şanlıurfa’da tanıtımı çok düşük belki yoktur bile. Onu tam araştırmış değilim ama edindiğim izlenimler bu şekilde. Bazı Urfa ürünü olup ta Urfa patenti alamayan gıda maddeleri olsun fıstık örneği verilebilir hatta çiğköftede bile belki lahmacunda bile başta mesela mercimekte Urfa’nın ürünleri arasında mısır olsun tahıl ürünleri olsun ara ürünlerde olsun Urfa çok ön planda olması durumundayken Urfa bu konuda yetersiz. Diğer bir yönüyle de sanayi alanına tam gidemediğim için bilmiyorum ama mesela güneş enerjisinden çok iyi faydalanmak lazım Urfa belediyesinde Fırat ve Dicle buradan geçiyor. Çok büyük bir su kaynağıdır sanayinin gelişimi açısından toprak önemlidir düzlük arazi önemlidir su önemlidir güneş önemlidir ve bunların tamamı da Urfa’da mevcut buna rağmen bu alanda yetersiz oluyoruz daha çok şey söylenilebilir. (Şanlıurfa 63 Haber)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfaspor’dan 4 Transfer
Urfaspor’dan 4 Transfer
Suruç'ta Feci Kaza, 1 Ölü 6 Yaralı
Suruç'ta Feci Kaza, 1 Ölü 6 Yaralı