Urfa’da Pempe’yi Tanımayan Yoktur

Urfa'da Pempe'yi Tanımayan Yoktur

Şanlıurfa 63 COM, Şanlıurfa’da kozmetin sektörünün önemli işletmesi Pempe Kozmetik Sahibi Sedat Denek ile Röportaj Yaptı.Denek Urfa’da Pempe’yi Tanımayan Yoktur.Dedi

19 Nisan 2018 - 09:37 - Güncelleme: 19 Nisan 2018 - 16:10

Şanlıurfa 63 COM, Şanlıurfa’da kozmetin sektörünün önemli işletmesi Pempe Kozmetik Sahibi Sedat Denek ile Röportaj Yaptı.

İşte Şanlıurfa 63 Haber'in yaptığı o röportaj, 

SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ?

Sedat DENEK,  Kozmetik sektöründeyim 1988 yılında Bahçelievler’de Suat kozmetik olarak ilk mağazamızı açtık, sonrasında 2000’li yıllar da pasaj da ithalat yaptık. Takı toka sektöründe Türkiye’nin her yerine ürün dağıttık. 2011 yılından sonra Bahçelievler semtinde 4. Mağazamızı açıp perakende sektörüne devam ettik. Pempe ismini kendimiz benimsedik, mağazamızın ismini belirledik ve halen devam ediyoruz.

PEMPE İSMİ NEREDEN GELDİ AKLINIZA?

Aslında herkes pembe diyor ama pembe değil, mağazamızın ismi Pempe, bunun yanında pembe isim hakkı da bana ait. Ben yurt dışında olduğum zamanlar kızıma telefon açardım ne istediğini sorunca ‘Pempe araba getir, Pempe ayakkabı getir vs.’ derdi. Benim de oradan aklımda kaldı ve Urfa’da gerçekten herkesin tanıdığı Pempe kozmetik ve hatta bizim bir sözümü var ‘bizi tanımayan kız ya evde kalmıştır ya kördür’ Urfa’da Pempe’yi tanımayan yoktur, o yüzden adımızı Pempe yaptık.

KAÇ YILDIR ŞANLIURFA’DA HİZMET VERİYORSUNUZ?

Diğer mağazalarımız halen devam ediyor, Bahçelievler’de dört tane mağazamız var, 1988’den beri devam eden babamın oturduğu mağazamız var, kardeşlerimin mağazaları var, ben 2010 yılından beri Bahçelievler’deyim, perakende olarak devam ediyoruz.

İŞ YERİNİZDE KAÇ ÇEŞİT ÜRÜN VAR VE BU ÜRÜNLER HAKKINDA BİLGİ VERİRMİSİNİZ?

Bizim bir sloganımız var ‘Pempe’de her şey var’ biz de, iç çamaşırı, kozmetik, eşarp, bijuteri, zücaciye ve daha sayamadığım birçok şey var neden? Çünkü Pempe’de her şey var. Ürün çeşitlerimiz o kadar çok ki elemanlar bile ürün eksiklerini bana zor bildiriyorlar. Her hafta İstanbul’dayız ürün getiriyoruz zaten biz de tatil yok Pazar günleri de açığız, yaklaşık olarak tahminen 15 bin çeşit ürün vardır.

MÜŞTERİLERİN SİZE GERİ DÖNÜŞLERİ NASIL OLUYOR?

Son zamanlar da sizin de bildiğiniz gibi sosyal medya baya etkili, herkes sosyal medyadan her şeyi takip ediyor, bizde sosyal medya da Pempe Kozmetik dediğiniz zaman varız ve müşterilerimiz de bizi oradan takip ediyor, yeni gelen çeşitlerimizi sosyal medyadan görünce hemen gelip alıyorlar. Günde 50 – 60 kişi takip etmeye başlıyor sayfamızı, her gün büyüyoruz.

SİZİ DİĞER KOZMETİK MAĞAZALARINDAN AYIRAN ÖZELLİK NEDİR?

Aslında bizi diğer kozmetik mağazalarından ayıran özellik eşimle çalışmamdır, ben hanımımla çalışıyorum aslında en büyük etken odur. Kızlar bize güveniyor, ağabey diyor, ikinci önemli konu ise fiyat, diğer mağazalar da bir ürün 5 lira ise bizde 3,5 – 4 lira. Biz az kazanmanın peşindeyiz, sürümden kazanmanın peşindeyiz, bazı mağazalar bana söylüyor, bu ürünü biz 10’a veriyoruz sen nasıl 6’ya verirsin diye, biz 5 liraya almışsak 6 liraya gitsin, ucuz olsun ama müşteri bizden memnun olsun, devamlı bize dönsün, buraya geldiği zaman kafasında soru kalmasın. Pempe’de ucuzdur diyorlar, kızın aklında bir şey olunca Pempe’de vardır diyor çünkü biz de çeşit çok. Aslında burası çok önemli, Karaköprü’den, Viranşehir’den, Eyyübiye’den özelikle ilçelerden Suruç’tan, Ceylanpınar’dan, Siverek’ten gelip de Pempe’ye gidersem vardır diyorlar bu çok güzel bir olay.

SON OLARAK NELER EKLEMEK İSTERSİNİZ?

Beni izleyen arkadaşlarıma her mesleğe bir hitabım var, herkes kendi işine o kadar güzel baksın ki herkesin işi kendine güzeldir. Bazen soruyoruz ne yazık ki kimse işinden memnun değil aslında herkesin işi güzel, eğer işimize gereken önemi verirsek her iş her meslek birbirinden güzeldir. Az önce de belirttiğim gibi biz haftanın 7 günü açığız sadece Pazar günü saat 11’de açıyoruz diğer günler sabah 9 akşam 8 çalışıyoruz. İşimizi aşkla yapıyoruz, her geçen gün artan sevgiyle Pempe’nin daha da büyümesini, Urfa’da daha iyi hizmet etmesini istiyoruz. Bu arada yakın illere bayilik vereceğiz, bizden bayilik istiyorlar bilindiği gibi ismimiz patentlidir. Herkesi Pempe’ye bir kere görmeye davet ediyorum buyurun Pempe’ye gelin. BİZE ZAMAN AYIRDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. BEN TEŞEKKÜR EDERİM.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da dereye düşen çocuk boğuldu
Şanlıurfa'da dereye düşen çocuk boğuldu
Şanlıurfa’da deprem
Şanlıurfa’da deprem