Urfa’da Sağlıkta Tarikatların Etkisi

Urfa'da Sağlıkta Tarikatların Etkisi

Şanlıurfa’ya İl sağlık Müdürü olarak ataması yapılan Dr.Metin Demir’ın ataması durdurularak Kilis iline Sağlık Müdürü olarak ataması yapıldı.

27 Kasım 2017 - 09:09 - Güncelleme: 27 Kasım 2017 - 20:45

Şanlıurfa’ya İl sağlık Müdürü olarak ataması yapılan Dr.Metin Demir’ın ataması durdurularak Kilis iline Sağlık Müdürü olarak ataması yapıldı.

URFALI BÜROKRATA SAHİP ÇIKILMADI!

Şanlıurfa'ya atandıktan sonra iddiaya sağlığı kontrolü altına alan tarikatların etkisi ile Urfalı vekiller tarafından işlemi durdurulan Metin Demir Kilis İl Sağlık Müdürlüğüne atandı. Şanlıurfalılar bu kararın ardından büyük bir üzüntüyle karşılaştı. Bir kez daha görüldüğü gibi Şanlıurfa elinden bir bir kaybediyor ve kendi öz evladını başka memleketlere kaptırıyor. Türkiye genelinde olduğu gibi Şanlıurfa’da da bazı cemaatlerin kontrolünde olan Sağlık teşkilatları Dr.Mehmet Metin Demir’in Şanlıurfa il sağlık Müdürlüğüne atanması ile tarikat ve cemaatlerden uzak bir Urfalı Müdürün atanması sağlık camiasında sevinçle karşılanmıştı.

Mevcutların devamı tarikata yakın Müdür ataması yapılmak isteniyor

Ancak, atamanın Sağlık bakanlığı sisteminde sabah geri çekildiği öğrenildi. İddialara göre bazı tarikat ve cemaatlerin ile bazı milletvekillerinin kendilerine yakın mevcut yöneticilerin devamı olacak başka bir ismi Sağlık müdürlüğüne getirecek.

ŞANLIURFA MÜDÜRSÜZ KALDI!

Şanlıurfa'da bir türlü randımana oturmayan sağlık skandalları devam ediyor. Şanlıurfalılar Metin Demir'in atandığını öğrendikten sonra büyük bir sevinç yaşadı. Ancak Şanlıurfalı vekiller tarafından ataması durdurulan Metin Demir, Şanlıurfalıların hevesini kursağında bıraktı ve Şanlıurfa'da halen bir Sağlık Müdürü olmadı. Bu da gösteriyor ki Şanlıurfa'da sağlık sorunları devam edecek ve Şanlıurfa halkı perişan olacak.

URFALI VATANDAŞLAR MAĞDUR OLUYOR

Kamu hastaneler birliğinin kapatılmasıyla birlikte yetkilerin il sağlık müdürlüğüne devredilmesi sonucu hastaneler de hizmet alımı yapamıyor ve Şanlıurfa'daki hastaneler de Depo malzemeleri ve sarf malzemeleri alımları gerçekleştirilemiyor. Bu da Urfalı hastaların mağdur olmasına sebep oluyor.

METİN DEMİR KİMDİR?

Akdeniz Üniversitesi TIP Fakültesinden mezun olan Metin Demir 17 Ağustos 2007'de başladığı Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma hastanesinde uzun yıllar acil servis doktoru olarak görev yaptı. 2009 da kadın doğum hastanesinin başhekim yardımcısı olan Demir bir süre burada hastane yöneticiliği de yaptı.2012 yılında Şanlıurfa İl Sağlık Müdür yardımcılığı görevini üstlendi.  7 Kasım 2016 da Burdur İl Sağlık Müdürlüğüne atandı. 17 Kasım 2017 ye kadar Burdur İl Sağlık Müdürlüğü görevini ifa eden Demir 21 Kasım 2017 de Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğüne atandı 5 saatlik atamanın ardından ataması durdurulan Metin Demir daha sonra ise 24 Kasım'da Kilis İl Sağlık Müdürlüğüne atandı. (Şanlıurfa 63 Haber)

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfa'da Aşiret Lideri 24’üncü Çocuğunu Evlendirdi
Urfa'da Aşiret Lideri 24’üncü Çocuğunu Evlendirdi
Urfa'daki Kazada Büyük Faciadan Dönüldü
Urfa'daki Kazada Büyük Faciadan Dönüldü