Urfa’da Tepsilerden tüm fırınlar para almalı-Videolu Haber

Urfa'da Tepsilerden tüm fırınlar para almalı-Videolu Haber

FIrında yıllardır işçilik yapan Abdulkadir Akbulut fırıncıların sorunlarını Şanlıurfa 63 Haber’e Anlattı

24 Haziran 2017 - 18:09

Fırında yıllardır işçilik yapan Abdulkadir Akbulut fırıncıların sorunlarını Şanlıurfa 63 Haber’e Anlattı Akbulut;  fırınında çalışıyorum. Ramazanda herkes bir arada geliyor, tepside çok olunca sıkıntı yaşıyoruz. Millet iftara 5 – 10 dakika kala geliyor bu da bizim işimizi zorlaştırıyor.

Sahurda fırıncıları düşünen yok. Biz sahurumuzu yapalım da fırıncılar yapsa da yapmasa da olur. Onlardan ricamız biraz erken gelseler bizde gidip evde sahurumuzu yapsak. Tabiî ki odun daha iyidir, hem sağlıklıdır hem lezzet verir.

Sonuçta közdür, doğalgaz ne lezzet verir ne de ocağı yeterince ısıtır, ama odunun hem lezzeti farklıdır hem yeteri ısıyı verir ocağa, bence doğalgazın bir zararı yok ama odun kadar lezzet vermez tabiî ki de, en iyi si odundur. Şimdi şöyle bir şey var hepsi alsa hem pişirme az gelir, bir de almayanlarda kul hakkına geçiyor, çünkü bu fırıncı odun yandırıyor, o odunda para ile alınıyor bedava gelmiyor, emek veriliyor emekte bedava değildir. Herkesin alması lazım ve herkes para alsa halk mecbur verecek ama böyle düzensiz olunca millet para almayan fırınları tercih ediyor. Dedi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan Tek Dertleri CHP Başkanlığı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Tek Dertleri CHP Başkanlığı
Şanlıurfaspor’da Görev Dağılımı Belli Oldu
Şanlıurfaspor’da Görev Dağılımı Belli Oldu