Urfa’da Tüketim 20 lira 150 lira elektrik faturası...

Urfa'da Tüketim 20 lira 150 lira elektrik faturası çıkıyor-Videolu Haber

Urfalı Esnaf Kemal Alsaç elektrik faturalarındaki yükseklik ve faturalardaki vergilerle ilgili Şanlıurfa 63 Haber’e açıklamalarda bulundu.

05 Ağustos 2017 - 18:51

Urfalı Esnaf Kemal Alsaç elektrik faturalarındaki yükseklik ve faturalardaki vergilerle ilgili Şanlıurfa 63 Haber’e açıklamalarda bulundu. Kemal Alsaç; Elektriğe Yatıyoruz sabah kalkıyoruz zam gelmiş. Çoluk çocuğumuza ekmek yetiştiremeden sürekli elektriğe ödeme yapıyoruz. Ama ne hale ne şartlarla ödediğimizi bir rabbim bilir bir biz biliriz.  Elektrik bedellerinin artışından dolayı zaten durmadan zam geliyor. Geçen gün atıyorum mesela 20 lira ödediğim elektrik faturasına bu sene üstüne gelmiş 50 lira. Evde artı olmadığımı hesap et dükkanda olmadığımı hesap et. Adam geliyor kafasına göre elektrik faturası yazıyor. Bir bakıyorum 50 lira 100 lira fatura gelmiş bu yakmadığım elektriğin faturasını nasıl ödüyorum. Ondan sonra elektrik faturasına gelince şuanda ben sıkıntıda olduğumu hesap et, çoluk çocuğum hastanede ve acilen Urfa dışına çıktığımı hesap et kendi kafasına göre elektrik faturası yazıyor.

Bu Durum hangi kanunda var hangi kitapta var hangi şeyde var nasıl oluyor bu ikinci faturada üçüncü faturada olsun veya yirminci faturada olsun bu kanunda var mı elektrik faturası gelmeden elektriği kesmeye elektriği de kestiği zaman bizden 50 lira 100 lira kesme ücreti alıyor. Ben 50 lira veya 10 lira para kazanabiliyor muyum 1 lira para kazanabiliyor muyum bunları öğrenmek istiyorum.  Sebep nedir defter elerinde kalem elerinde istediğini yazıyorlar istediğini çiziyorlar.

Gelsinler benim evimde bir yerde kaçak bulursa cezaya değil beni idama versinler. Yeri geliyor günü gününe yazıyorlar yeri geliyor 3 gün geçtiği zaman efendim bu fatura gecikmişse bu kadarda gecikme zamı zaten zorla elektrik faturasını temin etmeye çalışıyorum ayriyeten zam üstüne zam zam üstüne zam gidelim intihar edelim en güzeli ahret te kafamızı toprağa indirelim kim ne yaparsa yapsın. 20 lira geliyorsa elektrik faturam vergisidir KDV’sidir bilmem Urfaspor udur efendime söyleyeyim sakatlara yardımdır.  20 liraya karşılık 150 lira bana fatura gösteriyor. Tüketimim 20 lira 150 lira fatura çıkıyor adam yani ödemesen hırsızlık yapsam ahiret var. Hırsızlık yapmasam ödeyemiyorum. Artık daha ne anlatayım hırsızlık yapsam ahiret var. Doğmamış çocuğun ve yetimlerin hakkı var bu elektrik faturasında su faturasında elektrik ve su faturasında dogmammış çocuğun ve yetimlerin hakkı var çaldığımı hesap et ahirette bunun hesabını nasıl ödeyeyim. Banada20 lira tüketim elektrik faturasıysa tamam yanında eleman çalıştırıyorsun 2 lira, Ayak ücreti 22 lira 2 lirada içerideki veznedeki adama vur eder.  24 lira 1 lirada fazla vur eder 25 lira olsun niye benden 150 lira veya 100 lira para alıyor. Bende buna hakkımı helal etmiyorum. Ahirette bende onun boğazına yapışırım. Ben çocuk çocuğumun hakkını kimseye yedirmem yedirmeyi de istemiyorum. Ahirettede ben bu insanların boğazına yapışıp hakkımı istiyorum. Kafamı nereye vurayım kime vurayım kimden isteyeyim kime derdimizi anlatalım evet DEDAŞ’a gelince DEDAŞ’a gidiyoruz benim yetkimin dışında ben buna bir şey yapamıyorum. Sen bunu ödemek zorundasın ödeyeceksin boynumuz bükük mecburen kuzu kuzu ödüyoruz. Cebimizde 20 lira para var adam bizden 200 lira fatura istiyor diyorum ağabey bunu ayda 10 lira yapalım yok efendim sen 200 lirayı nerden getirirsen getir hırsızlık mı edeyim yoksa caddeye çıkayım ona buna avuç mu açayım ne yapalım. Ben sadece devlet büyüklerinden sorumun cevabını istiyorum ne yapayım söyleyeceklerim bu kadar dedi. (Şanlıurfa 63 Haber-Özel Haberi)

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mh
    11 ay önce
    Maalesef artık elektirik saatini okumadan kafalarına göre yazıp geçiyorlar yetkililer önlem almıyor ancak gidip itiraz et uğraş dur
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Haliliye Belediyesinden 31 Temmuz hatırlatması
Haliliye Belediyesinden 31 Temmuz hatırlatması
Hilvan içme suyu arıtma tesisi çalışmaları sürüyor
Hilvan içme suyu arıtma tesisi çalışmaları sürüyor