Urfa’da Ucuz Et İki Markette Birden Satılacak

Urfa'da Ucuz Et İki Markette Birden Satılacak

Türkiye’nin 81 ilinde satışa çıkan ve Şanlıurfa’da merakla beklenen Ucuz Et 2 Markette Satılacak.

02 Kasım 2017 - 15:33 - Güncelleme: 03 Kasım 2017 - 14:08

KDV dâhil kıymayı 29,00 TL/Kg ve kuşbaşını 31,00 TL/Kg fiyatlarla Türkiye’nin 81 ilinde satışa çıktı, Şanlıurfa’da merakla beklenen Ucuz Et 2 Markette Satılacak Yapılan Açıklamada, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın ilgili kuruluşu olan Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü olarak, vatandaşlarımızın et ihtiyaçlarını uygun fiyatla karşılayabilmeleri için çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürmekteyiz.

Bu çalışmalarımızdaki öncelikli hedefimiz, uygun fiyatlı kırmızı etin, en geniş tüketici kitlesine ulaştırılmasıdır. Bu maksatla Türkiye’nin bütün illerinde satış noktası bulunan ulusal market zincirlerinde en uygun fiyatla kıyma ve kuşbaşı et satışı yapılması hedeflenmiştir.

Bilindiği üzere bu kapsamda üç gün önce, KDV dâhil kıymayı 29,00 TL/Kg ve kuşbaşını 31,00 TL/Kg fiyatlarla Türkiye’nin 81 ilinde kendi satış noktalarının tamamında satmayı taahhüt eden zincir marketlere, taze dana karkas et satışı yapılacağıyla ilgili duyurumuz web sayfamızdan yayınlanmıştır.

Bu duyuru kapsamında 31 Ekim 2017 akşamı saat 17.00'ye kadar 8 firma Kurumumuza müracaatta bulunmuştur.

Kurumumuzca oluşturulan komisyon tarafından bu 8 firmanın başvurusu değerlendirilmiştir. Yapılan değerlendirme neticesinde A101 ve BİM firmalarının başvurularının, belirlediğimiz kriterlere uygun olduğu tespit edilmiştir.

Söz konusu iki firmayla sözleşmeler imzalanmıştır. Sözleşme gereği, bu firmalara Kurumumuzdan karkas et sevkiyat işlemlerine başlanmıştır. Bu karkas etler, firmalar tarafından kuşbaşı ve kıyma haline getirilip en kısa sürede yarımşar kilogramlık MAP ambalajlı şekilde satışa sunulacaktır.

Firmalar; 81 ildeki bütün marketlerinde, Kurumumuzdan aldıkları dana karkas etlerden ürettikleri kıymayı 29 liradan ve kuşbaşını 31 liradan taze olarak satışa sunacaklardır. Bu ürünlerin şoklanmış veya don olarak satışı yapılmayacaktır.

Söz konusu marketler, sözleşme kapsamında belirtilen fiyatların ve ürünlerin dışında taze kıyma ve kuşbaşı satışı yapmayacaktır.

Vatandaşlarımıza uygun fiyatlı et temin edilmesi yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.İfadelerine Yer Verildi

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Ali tatlı
  11 ay önce
  Yanlız Türkiye de sadece et Yok gündemi etle oyalıyolar mazot 5 tl kimse onu söylemiyor domates 4 tl gübre saman arpa vesaire vesaire sadece bu ülkede et yook hatırlatmak isteriz bir aile ayda en fazla evine götüreceği et taş çatlasın 3 kğ ama insanlar günde en az 10lt benzin yakıyo et yemezse olur ama mazot olmasa olmaz buna da bir çözüm istiyoruz. Et ile uğraşarak milleti uyutmasın kimse
 • Mehmet Öğütücü
  11 ay önce
  şoklanmış olmayacak dondurulmamış olacak iyi hoş ama ne bim de ne a101 de kasap reyonu yok nasıl olacak bu iş ??
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yades ile 7 bin 500 vatandaşa ulaşıldı
Yades ile 7 bin 500 vatandaşa ulaşıldı
Haliliye’de 158 bin ağaç toprakla buluşturuldu
Haliliye’de 158 bin ağaç toprakla buluşturuldu