Urfa’da Uyuşturucuya Dikkat çekmek için bakın ne yaptılar
Reklam
Reklam

Urfa'da Uyuşturucuya Dikkat çekmek için bakın ne yaptılar

Şanlıurfa’da uyuşturucu bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla sazan avlama yarışması yaparak Atatürk Barajını drone ile görüntülediler

31 Ekim 2017 - 11:35 - Güncelleme: 31 Ekim 2017 - 16:19

Şanlıurfa’da uyuşturucu bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen “Uyuşturucu kullanma, olta kullan” sazan avlama yarışmasında Atatürk Barajının güzelliği ve balıkçıların kıyasıya mücadelesi drone ile görüntülendi. Yarışmada en büyük sazan balığını yakalayan kişiye 5 bin TL ödül verildi.

Şanlıurfa’da bir araya gelen olta balıkçıları, uyuşturucu kullanımına dikkat çekmek için bir yarışma düzenledi. Atatürk Barajında yaklaşık 50 olta balıkçısının katıldığı “Uyuşturucu kullanma, olta kullan” yarışmasında balıkçılar en büyük sazan balığını yakalamak için kıyasıya yarıştı. İki gün süren yarışmanın sonunda yaklaşık 14 kilogramlık bir sazan balığı yakalayan balıkçı, yarışmanın birincisi olurken, ödül olarak da 5 bin liranın sahibi oldu.

"Amacımız balık avlamak değil"

Amaçlarının sadece balık avlamak olmadığını dile getiren bir yarışmacı, “Yarışmamızın görünen amacı her ne kadar balık tutmak ise de hiçbir balıkçının amacı burada balık yakalayıp birinci olmak değil. Biz burada kaynaşıyoruz, doğayla baş başa kalıyoruz. Balıkçıların 'Balık bahane, doğa şahane' diye bir sloganı var. İnsanların şehirden, kahvehane köşelerinden biraz soyutlanıp doğayla baş başa kalması. Aynı zamanda bu bir spor. Güzel bir etkinlik. Bu yaşıma kadar ben hep doğayla baş başa kalmaya çalıştım, her fırsatta da geliyorum” ifadelerini kullandı.

Yarışma boyunca balıkçılar birlikte yemek yapıp aynı çadırda zaman geçirdi.

Atatürk Barajı drone ile görüntülendi

Yarışmada Atatürk Barajının güzelliği de havadan drone ile havadan görüntülendi. Koyları ve mavisiyle insanları kendisine hayran bırakan Atatürk Barajının eşsiz güzelliklerinin görüntüleri kayıt altına alındı.

2017/10/6865604.jpg
2017/10/4708501.jpg
2017/10/4877081.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bir Medya Darbesi Olarak 28 Şubat
Bir Medya Darbesi Olarak 28 Şubat
Siverek'te Kasaplar Denetlendi
Siverek'te Kasaplar Denetlendi