Urfa’da Yaşlı Destek Programı devam ediyor-Videolu Haber

Urfa’da Yaşlı Destek Programı devam ediyor-Videolu Haber

Şanlıurfa'da YADES kapsamında hazırlanan Yeşeren Çınarlar Projesi kapsamında ev bakım ve onarımı ve yardımları devam ediyor.

01 Kasım 2017 - 14:47

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından finanse edilen, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Şanlıurfa Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından Yaşlı Destek Programı (YADES) kapsamında hazırlanan Yeşeren Çınarlar Projesi kapsamında ev bakım ve onarımı ve yardımları devam ediyor.

65 yaş üstü vatandaşların hayat standartlarını yükseltmek amacıyla hazırlanan Yeşeren Çınarlar Projesi kapsamında kent merkezinde tespit edilen vatandaşların bakım onarımı biten evlerine ziyaret gerçekleştirildi. Ev ziyaretlerini Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin eşi Sema Çiftçi, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ekrem Ayaz ve ilgili alanın yetkilileri gerçekleştirdi. YADES kapsamında tadilatı yapılan ev sahipleri, Çiftçi ve Ayaz'a teşekkürlerini illeti. Sema Çiftçi ise yaşlılarla tek tek ilgilenerek projenin önemine ve faydasına değindi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından finanse edilerek Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelliler koordinasyon merkezi bünyesinde kurulan Yaşlı Destek

Programının ilk amaçlarından birisinin 65 yaş üstü vatandaşların yaşam kalitesini yükselterek daha sağlıklı, huzurlu ve kaliteli bir yaşam sürmeleri olduğu belirtildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfalı İş Adamı İntihar Etti
Urfalı İş Adamı İntihar Etti
7 İlde FETÖ Operasyonu 8 Şüpheli Adliyede
7 İlde FETÖ Operasyonu 8 Şüpheli Adliyede