Urfa’da Zeytin Dalı harekatı ve bölgeye etkisi konuşuldu

Urfa'da Zeytin Dalı harekatı ve bölgeye etkisi konuşuldu

Şanlıurfa MÜSİAD Şube Başkanlığının himayelerinde Star Gazetesi Yazarları Urfa'da Zeytin Dalı harekatı ve bölgeye etkisi konuştu.

27 Mart 2018 - 22:50 - Güncelleme: 28 Mart 2018 - 19:46

MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanlığının himayelerinde Star Şehir Buluşmaları kapsamında "Zeytin Dalı harekatı ve Bölgeye Etkisi" konulu Star Gazetesi Genel Yayın yönetmeni Nuh Albayrak, Gazeteci-Yazar Ahmet Kekeç, Sibel Eraslan, Resul Tosun ve Ersoy Dede'nin Hilton Gardin İn Şanlıurfa'da düzenlendi.

Etkinlikte ilk olarak MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Barut söz aldı. Şanlıurfa’da gıda organize sanayi bölgesinin yapılmasının önemli olduğunu, Fuar merkezinin bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır. MÜASİAD olarak ülkemize gelecek tehlikelerin bertaraf edilmesi için Afrin’de yapılan zeytin dalı harekatın önemli olduğunu ve desteklediklerini belirtti.

Şanlıurfa Büyükşehir belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi ise 2002 yılında AK kadroların iktidara gelmesi ile Türkiye’de ve bölgede çok büyük yatırımların olduğunu, terör örgütlerinin huzuru bozduğunu ve yapılan mücadelenin halkın huzuru ve güvenliği için olduğunu ve Afrin operasyonlarının desteklediklerini belirti.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ise Türkiye’nin en genç nüfusunun Şanlıurfa’da olduğunu, genç nüfusun 1 milyon 300 bin civarında olduğunu ve bunların iş sahibi olmasının önemli olduğunu işsizlik oranın Türkiye genelinden yüksek olmasının sürdürülebilmesinin mümkün olmadığını, gıda OSB ve Organize sanayi ve yatırımların bölge ekonomisine katkısının önemine değindi.

Daha sonra "Zeytin Dalı harekatı ve Bölgeye Etkisi" konulu Star Gazetesi Genel Yayın yönetmeni Nuh Albayrak, Gazeteci-Yazar Ahmet Kekeç, Sibel Eraslan, Resul Tosun ve Ersoy görüşlerini açıkladılar.

Programa; Şanlıurfa Valisi Abdullah erin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av.Nihat Çiftçi, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol,Karaköprü Belediye Başkanı Metin baydilli, Eyübiye belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, AK Parti il Başkan Yardımcısı Faruk Bayuk, Kanal urfa Yönetim Kurulu başkanı İbrahim toru, Şanlıurfa il Müftüsü İhsan Açık, Eğitim-Bir-Sen ve Memur Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Çoşkun katıldı.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Raftingde korku dolu anlar
Raftingde korku dolu anlar
Beşinci kattan düşen kedisi için 190 bin lira harcadı
Beşinci kattan düşen kedisi için 190 bin lira harcadı