Urfa’daki 700 Rehber Öğretmen Bu Eğitimi Alacak

Urfa'daki 700 Rehber Öğretmen Bu Eğitimi Alacak

TBM Uygulayıcı Rehber Öğretmen Eğitimini Şanlıurfa'da 13 ilçede 700 rehber öğretmen bu eğitimden geçecek.Eğitimin ilk ayağı, Eyyübiye Halk Eğitim Merkezi’nde başladı

27 Kasım 2017 - 20:14 - Güncelleme: 28 Kasım 2017 - 10:31

TBM Uygulayıcı Rehber Öğretmen Eğitimi bugün itibariyle Şanlıurfa Eyyübiye ve Haliliye ilçesinin 230 rehber öğretmenine verilmeye başlandı. 3 gün devam edecek eğitim Şanlıurfa Eyyübiye Halk Eğitim Merkezinde devam ediyor. Eğitimi Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Yeşilay tarafında yetiştirilen formatör öğretmenler veriyor. Bu eğitim 13 ilçede devam edecek. Bir ay içinde 700 rehber öğretmen bu eğitimden geçecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik biz bu eğitimi iki yıl öncede 950 öğretmenimize vermiştik. Bu çalışmada amacımız öğrencilerimizi bağımlılık konusunda bilirkişiler tarafında eğitmektir.  Bu eğitim Türkiye'nin her tarafında veriliyor. Şanlıurfa'da da Sayın Valimiz Abdullah Erin ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Şerafettin Turan ile birlikte yürütüyoruz. İlimize hayırlı olsun, dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti ortak protokolü kapsamında gerçekleştirilen eğitimlerin temel özelliği madde, alkol, tütün, teknoloji ve sağlıklı yaşam konuları gibi farklı bağımlılık türlerine yönelik hazırlanmış içeriklerden oluşuyor olması. Aralık ayı sonuna kadar il genelinde 13 ilçede verilecek eğitimlerin Haliliye ve Eyyübiye’deki 230 öğretmene yönelik ilk ayağı, Eyyübiye Halk Eğitim Merkezi’nde başladı.

TAŞ: İYİ BİR EĞİTİM ORTAMI SUNMAK İÇİN ELİMİZDEN GELEN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ

Yeşilay Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik ile birlikte eğitimlerin verildiği sınıfları ziyaret eden Eyyübiye Halk Eğitim Merkezi Müdürü Necati Taş, “ ‘Halk İçin Eğitim, Eğitim İçin Eyyübiye Halk Eğitim’ sloganı ile bugün de Bağımlılıkla Mücadele Semineri’ne ev sahipliği yapıyoruz. Sizleri 3 gün boyunca burada ağırlayacağız. Sizlere daha iyi bir eğitim ortamı sunmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Eğitim konusunda kapımız her zaman sizlere açıktır” diye konuştu.

Eğitim programının bir eğitimciler eğitimi olduğunu söyleyen Başkan Muharrem Çelik de Şanlıurfa’daki eğitimlerde iki yıl önce de 950 rehber öğretmenin eğitildiğini ifade etti. Çelik, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde yürüttüğümüz Türkiye Bağımlıkla Mücadele Projesi kapsamında iki yıldır ülkemizde aktif olarak gençlerimizin uyuşturucu başta olmak üzere bağımlılıklar konusunda eğitilmesi için çaba sarf ediyoruz.

8 sınıfta 8 formatör hocamız tarafından verilecek 3’er günlük bu eğitimin sonrasında rehber öğretmenler de bu eğitimleri kendi okullarında öğrencilerine velilerine aktaracaklar. Onları eğitecek, bilinçlendireceksiniz. Ben bu çalışmaya katkı sunan Vali Abdullar Erin, Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan ve Eyyübiye Halk Eğitim Merkezi Müdürü Necati Taş’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

2017/11/3923046.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da kadın kılığına girerek saklanan tacizci yakalandı
Şanlıurfa'da kadın kılığına girerek saklanan tacizci...
Yaşlı kadını 100 bin TL dolandırdılar
Yaşlı kadını 100 bin TL dolandırdılar