Urfa’daki Hububat desteklemeleri yine ödenmedi

Urfa'daki Hububat desteklemeleri yine ödenmedi

Urfa’daki Hububat-Baklagil desteklemeleri soruşturmalık oldu

29 Ağustos 2016 - 20:48 - Güncelleme: 29 Ağustos 2016 - 20:53

Bitkisel Üretime Destekleme ödemesi yapılanmasına dair tebliğ kapsamında 2015 yılı üretimine ait hububat-baklagil fark ödemesi desteklemesi ile ilgili olarak 2016 yılı içinde Şanlıurfa’da yaklaşık 25.000 çiftçi destekleme almak için ilçe tarım müdürlüklerimize başvuru yaptı.Bu üreticilerden 10.829 üreticiye ödeme yapılmış.

Ödemesi yapılmayan üreticiler ile ilgili olarak Şanlıurfa Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada; İlçe Tarım Müdürlüklerimize üreticiler tarafından ibraz edilen müstahsil makbuzları ile ilgili bazı firmalara yönelik Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma yürütülmektedir.

Üreticilerimizin destekleme ödemesinden sonra mağduriyet yaşamamaları önem arz etmektedir. Bu nedenle Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına gönderilmesi gereken icmallerin, soruşturması yürütülen bazı firmaların dışındaki üreticilere ait ödemeye uygun olan icmallerin olması gerekmektedir. Bu kapsamda soruşturma ve incelemesi yürütülen firmalardan belge ibraz eden üreticilerimizin ödemeleri, soruşturmanın sonucuna göre değerlendirilecektir.İfadelerine Yer verildi

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yaralı baba kendi acısını unutup çocuklarının derdine düştü
Yaralı baba kendi acısını unutup çocuklarının derdine düştü
Kuzenlerin Kavgasında Kan Aktı
Kuzenlerin Kavgasında Kan Aktı