Urfa’daki Turizmciler galoş sistemi istedi-Videolu Haber

Urfa'daki Turizmciler galoş sistemi istedi-Videolu Haber

Şanlıurfa 63 Haber olarak Şanlıurfalı vatandaşlara Urfa'ya yeni atanan Vali Abdullah Erin'den Urfa'nın öncelikle hangi sorunlarına çözüm bulması gerektiğini sorduk.

06 Ağustos 2017 - 23:36 - Güncelleme: 07 Ağustos 2017 - 16:17

Şanlıurfa 63 Haber olarak Şanlıurfalı vatandaşlara Urfa'ya yeni atanan Vali Abdullah Erin'den Urfa'nın öncelikle hangi sorunlarına çözüm bulması gerektiğini sorduk. Turizmci Necmettin Yeşilbağ; Hz. İbrahim doğduğu mağaraya galoş sistemi getirin dedik. On kere yazı yazdık ne yaptıysak olmadı. Çünkü insanlar gelirken çoraplarıyla ayakları kokuyor turizmden gelen insanda kimse Hz İbrahim’in doğduğu mağaraya girmek istemiyor: Hz Eyüp’ün makamına da öyle.

Adıyaman çiğköfteye sahip çıktı. Antep fıstığa sahip çıktı. Hatay künefeye sahip çıktı. Biz daha neye sahip çıkacağız. Yani elde avuçta bir isot var.

Turizmci Necmettin Yeşilbağ; Gençlerimizin başarılı olması lazım. Bir gencin bir izmarit çöpünü yerden kaldırıp da içtiğini bilen bir halk var burada.  O yüzden dolayı Vali’mizin de gerekli önlemleri alacağını biliyoruz. O yüzden dolayı da sayın valimizden desteğimiz sadece bu sosyal aktivite biliyorsunuz konu Urfaspor. Ben bir Urfa sevdalısıyım. Yıllardır Turizmcilik yapıyorum ama baktığımda turizmin gelişmesi için Şanlıurfa sporun şimdiki durumu yani Şanlıurfa sporun haklı olduğunu duyduk. Öyle bir duyum aldık. İnşallah gerekli ilgili mercilere bildirilir. Şanlıurfa milletvekili olmayıp da Mahmut Tanal biliyorsunuz bir açıklama yaptı. Şanlıurfasporla ilgili mecliste. Bunları diğer vekillerden de bekliyoruz. En azından emeğimizin karşılığını en az mecliste her gün bu vazifeyi yapmamız lazım.

Şanlıurfa Yüzme havuzu eksik,

Baktığımda urfa’da birçok yani eskiden Eyüp Peygamberin belki yıllardan beri gidiyordum. Hep çamur içindeydi: İnşallah bunlar gerçekleşir. Amacımız gelen Valimiz olsun Belediye Başkanımız olsun hepsinden Allah razı olsun hepsi canla başla çalışıyor görüyoruz ama biraz daha faydalı olabilirler. Urfa’da bir çok yerde yüzme havuzun eksik olduğunu düşünüyorum. Yani çok aktivite yok. Yani gençleri alıp da kahve köşesinden kurtaracağın bir yer yok. Önemli olan buradaki gençleri kurtarmak. Mesela okullarımıza ağırlık vermemiz lazım. Mesela her sene Şanlıurfa okulda sonuncu oluyor.

Fıstık, Çiğköfte ve Künefe gitti elde bir biber kaldı

Yani bunların hepsinin belediyemiz. Bir Fakıbaba’mız bir Ekinci ile bir Çiftçi ile olmuyor. Burada seçtiğimiz sadece AK Parti değil başta partililerde hiç önemli değil önemli olan beraber karar almak. Yani bir Gaziantep gibi olabilmek bugün baktığımda Urfa fıstığı diyiyoruz . Ama ben dışarıda Urfa fıstığı diyemiyoruz. Adam ona direk diyor Antep fıstığı: Niye adam patentini almış Adıyaman çiğköfteye sahip çıktı. Antep fıstığa sahip çıktı. Hatay künefeye sahip çıktı. Biz daha neye sahip çıkacağız. Yani elde avuçta bir isot var. Sahip çıkmamız lazım eldeki değerlerin kıymetini bilmiyoruz bugün bir balıklı gölde bir giriş sistemi olsa çok güzel bir şey olur. Yani balıklı göl zaten en azından Urfa ya bir bakıyorsun müzelere gidiyoruz mutfak müzesi yapılmış şahsen benim fikrim 3 tane mutfak müzesi 3 tane mutfak müzesinin yerine bir tane müze yap. 2 taneyi işletmeye ver en azından Urfa’nın oteli’de sıra gecesi de en azından daha çok olur. Bunlara dikkat edilmesi lazım.

Dergah ve Eyüp Peygambere galoş sistemi getirilmeli

Yani genç olarak nacizane fikrim on kere Hz. İbrahim Peygamberin doğduğu mağaraya Galoş sistemi getirin dedik. On kere ne yaptıysak olmadı. Çünkü insanlar gelirken çoraplarıyla ayakları kokuyor turizmden gelen insanda kimse Hz İbrahim’in doğduğu mağaraya girmek istemiyor: Hz Eyüp Peygamberin de makamı da öyle. Bunu artık yetkili kimse buna el atmasını istiyoruz.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa’da otomobil devrildi
Şanlıurfa’da otomobil devrildi
Yolcu otobüs ile minibüs çarpıştı
Yolcu otobüs ile minibüs çarpıştı