Urfa Esnafı,Trambüs Çalışmaları Bir An Önce Bitirilmeli

Urfa Esnafı,Trambüs Çalışmaları Bir An Önce Bitirilmeli

Şanlıurfalı esnaflardan Esnaf Bayram Akan,trambüs çalışmasının bir an önce bitmesi gerektiğini ifade ederek vatandaşları yolu düzenli şekilde kullanıma açılmasını talep etti.

22 Nisan 2018 - 19:44

Şanlıurfalı esnaflardan Bayram Akan,  Benim belediyemizden istediğim trambüs çalışması için bizim yolumuzu kapatmışlar, oradan gelirken veya giderken baya sorun yaşıyoruz. Belediyemizden ricam bu çalışmanın bir an önce bitmesi, o da ne şekil olur? Saat 5 olunca işçileri işi bırakıyor fakat bunun gece devam etmesi gerekir.Dedi

Örneğin komşu ilimizi Antep, ben gidip gördüm de orada bir yer de kazı çalışması olursa gece gündüz çalışarak 2 – 3 günde bitiriyorlar bizim ki neden öyle olmasın? Biz Şanlıurfa’yız, medeniyetlerin başkentiyiz, yetkililerden talebim bu çalışmaların bir an önce bitirilmesini istiyorum.  Gün içerisin de bizim ulaşmamız gereken bazı yerlere 10 dakika da gideceğimiz yerlere 20 dakika da gidiyoruz, zaten bir yolumuz var bunu neden böyle uzatıyorlar? Bu çalışmanın hemen yapılması gerekiyor ki biz bir yolumuzdan faydalanalım. Bunun içerisin de hastası var, yaşlısı var, acil ulaşması gerekenler var, öğrenciler var, daireler de çalışan memur kardeşlerimiz var bu yüzden trambüs projesinin bir an önce bitmesini rica ediyorum. Yetkililerin bu sorunlarımızı görmesi lazım, başkanlarımızın bir birleriyle istişare yapmaları lazım, yetkililerden rica ediyorum trambüs projesinin bir an önce bitmesi ki halkımız rahatlıkla yollardan geçsin. Yaşlısı var, çocuğu var, yürüyemeyen var ayrıca otobüslerin yolu uzatıp gitmesi başka ama rahat bir şekilde hiç uzatmadan kendi yolundan gitmesi başka, hem zamandan kar hem yakıttan kar olur.

Ulaşımda yüzde 70 tasarruf sağlanacak

Tarihi Hanlar bölgesi, Balıklıgöl, Şanlıurfa Müzesi, Divanyolu Caddesi, Kapaklı pasajı ve Atatürk Bulvarı güzergahında yer alan 1’inci etap çalışmaları kapsamında başlatılan durakların inşaat çalışmaları sürüyor. Ulaşımda yüzde 70 tasarruf sağlayan, Aküleme sistemiyle çalışan trambüs, gürültü kirliliği neden olmuyor. Tramvay sistemine göre yapılacak olan projede tek fark yerlere ray döşenmeden sistem uygulanacak. Konforlu ve modern taşımacılıkta çevreci, tarihi dokuya zarar vermeyen trambüsle 270 kişi aynı anda bir araçla taşınacak. 4 Etap olan projenin ilk etabı 7 bin 736 metre uzunluğundaki toplu taşıma merkezinden müzeler bölgesi arası oldu.. 2’nci Etabı, toplu taşıma merkezinden Karaköprü’ye, 3’ncü Etabı toplu taşıma merkezinden Eyyübiye Devlet Hastanesine ve 4’ncü Etabı ise toplu taşıma merkezinden Harran Üniversitesi Osman Bey Kampüsü arasında Yeni Nesil Toplu Taşıma sistemi Trambüs ile ulaşım ağı sağlanacak. 25 metre uzunluğundaki trambüs araçları, Hat ve Depo binası 52 kamera ile izlenecek, havai hat güvenliği için hat kısa devreleri ve hat, trafo besleme gerilimleri scada ile sensörler yardımcılığı ile anlık olarak izleme merkezinden kontrol edilebiliyor. Sisteme Anında bilgisayar vasıtası ile müdahale mümkün olacaktır. Güzergahtaki araçların doluluk, hattaki konumu ve duraklardaki vatandaş sayısı anlık takip edilerek operatiflik kapasitesi arttırılacak. Şehir merkezi ve tüm ilçelerde başlatılan yeni durak monte çalışmaları kapsamında 360 adet yeni durak yapıldı. Ayrıca kentin farklı noktalarında belirlenen yeni alanlarda da yeni duraklar yapıldığı kaydedildi.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aksak’ın Görüşmeleri Meyvesini Vermeye Başladı
Aksak’ın Görüşmeleri Meyvesini Vermeye Başladı
Bakan Koca'dan Viranşehir'e Müjde
Bakan Koca'dan Viranşehir'e Müjde